Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. apríla 2024

Slovensko musí popracovať na budovaní dobrého mena krajiny, aby pritiahlo viac zahraničných turistovSlovensko chce prilákať viac nielen domácich, ale najmä zahraničných návštevníkov, ktorých je stále menej než pred pandémiou koronavírusu. Pomôcť k tomu ...Zdieľať
gettyimages 901609744 676x451 15.4.2024 (SITA.sk) - Slovensko chce prilákať viac nielen domácich, ale najmä zahraničných návštevníkov, ktorých je stále menej než pred pandémiou koronavírusu.


Pomôcť k tomu môže aj profesionalizácia diskusie o tom, ako sa vytvára dobré meno krajiny ako kvalitnej destinácie cestovného ruchu.

Práca s reputáciou krajiny


Minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi (nominant SNS) upozornil, že značka Slovenska mala doma za ostatných 30 rokov len niekoľko interpretácií a obáva sa, že žiadna z nich nebola celkom správna.

Ak chceme v téme budovania dobrého obrazu Slovenska ako destinácie cestovného ruchu nastúpiť na novú cestu, vyžaduje to výrazne vyššiu kvalitu poznatkov,“ uviedol Dušan Keketi.

Časy, kedy sme si pod brandingom predstavovali len logo a slogan, nahradí nová etapa práce s reputáciou krajiny ako destináciou cestovného ruchu,“ poznamenal.

Medzinárodné expertné podujatie


Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) z tohto dôvodu prevzalo záštitu nad medzinárodným expertným podujatím so zameraním na vytváranie dobrého mena pre obchod, cestovný ruch, talent a investície.

Jeho hlavnými protagonistami sú Simon Anholt a Robert Govers, svetové kapacity v oblasti strategického riadenia reputácie krajín.

Nástroj Masterclass


O presadenie metodológie riadenia značky krajiny sa usiluje niekoľko rokov občianske združenie Brand Slovensko, organizátor podujatia.

Masterclass je nástrojom na vyrovnanie poznatkovej bázy o tejto téme a azda solídnym základom pre vytvorenie nového modelu riadenia tejto témy na Slovensku,“ uviedla výkonná riaditeľka združenia Zuzana Mikulášová.


Zdroj: SITA.sk - Slovensko musí popracovať na budovaní dobrého mena krajiny, aby pritiahlo viac zahraničných turistov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanec Náhlik cez svoje firmy ovláda miliónové majetky, tvrdí mimovládka a žiada preskúmať jeho majetkové priznanie
<< predchádzajúci článok
Opozícia pácha v zahraničí „ekonomickú vlastizradu“, podľa Fica Šimečka otočil a Ódorova vláda sa správala ako lenivé vši (video)