Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. januára 2022

Slovensko poslalo ďalšiu humanitárnu pomoc krízou zasiahnutému LibanonuSlovensko odovzdalo ďalšiu zásielku humanitárnej pomoci pre Libanon. Reaguje tak na alarmujúcu sociálnu, ekonomickú a politickú situáciu v tejto krajine. Zásielka v hodnote 230-tisíc eur poslúži na ...Zdieľať
gettyimages 1217586375 676x381 26.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovensko odovzdalo ďalšiu zásielku humanitárnej pomoci pre Libanon. Reaguje tak na alarmujúcu sociálnu, ekonomickú a politickú situáciu v tejto krajine. Zásielka v hodnote 230-tisíc eur poslúži na vybudovanie poľnej nemocnice a poskytovanie urgentnej zdravotnej starostlivosti nízkopríjmovým vrstvám obyvateľstva.


Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Libanone Marek Varga odovzdal zásielku 25. januára mimovládnej organizácii Development for life and peace. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR v tlačovej správe.

„Naším cieľom je pomôcť Libanonu budovať kapacity okamžitej pomoci a v prípade prehĺbenia krízy posilniť pripravenosť krajiny poskytnúť primárnu zdravotnú starostlivosť pre najviac zasiahnuté skupiny obyvateľstva," uviedla štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková.

Zásielka obsahuje medicínske vybavenie, stany prvej pomoci, prikrývky, skladacie postele a oblečenie. Vypravili ju v spolupráci MZVaEZ SR, Ministerstva vnútra SR, Správy štátnych hmotných rezerv SR, mimovládnej organizácie ADRA, Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a partnerov súkromného sektora.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poslalo ďalšiu humanitárnu pomoc krízou zasiahnutému Libanonu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bašternáka by mali prepustiť z väzenia, má zákaz opustiť Slovensko a musí nosiť monitorovací náramok
<< predchádzajúci článok
Taliani stále nepoznajú meno nového prezidenta, víťaza nepriniesol ani druhý deň hlasovania