Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. októbra 2021

Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocniceSlovinsku hrozí lockdown, pokiaľ krajina nezvládne súčasnú vlnu šírenia koronavírusu. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Janez Poklukar, ktorý poukázal na nízku mieru zaočkovanosti v malej alpskej ...Zdieľať
gettyimages 1279141808 676x455 27.10.2021  - Slovinsku hrozí lockdown, pokiaľ krajina nezvládne súčasnú vlnu šírenia koronavírusu. Vyhlásil to v stredu minister zdravotníctva Janez Poklukar, ktorý poukázal na nízku mieru zaočkovanosti v malej alpskej krajine.


Ako dodal, Slovinsko zaznamenalo najvyšší denný počet nových prípadov nákazy od januára a lôžka v nemocniciach sa rýchlo zapĺňajú. Za posledných 24 hodín úrady potvrdili viac ako 3-tisíc nových prípadov, upozornil minister.

Podľa oficiálnych údajov je v Slovinsku proti koronavírusu plne zaočkovaných zhruba 53 % z celkového počtu dva milióny obyvateľov. Úrady podľa ministra plánujú otvoriť ďalšie oddelenia pre pacientov s ochorením COVID-19, keďže jednotky intenzívnej starostlivosti sú zaplnené na 92 %.

„Máme zbraň a prostriedky, a je to vakcinácia... A my ju nepoužívame,“ uviedol Poklukar.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národná protidrogová stratégia Slovenska dostala zelenú, štát má jasné priority
<< predchádzajúci článok
Očkovacia lotéria za 26 miliónov eur bola potrebná, tvrdí Heger

Slovinsku hrozí lockdown, čísla nakazených rýchlo stúpajú a plnia sa aj nemocnice - diskusné fórum čitateľov