Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. marca 2023

Smer-SD podáva trestné oznámenie na členov vlády za zaslanie migov Ukrajine, podľa Fica hrubo porušili Ústavu SROpozičná strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) v pondelok plánuje podať trestné oznámenie na členov vlády v súvislosti s darovaním stíhačiek MiG-29 ...Zdieľať
robert fico 676x540 27.3.2023  - Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) v pondelok plánuje podať trestné oznámenie na členov vlády v súvislosti s darovaním stíhačiek MiG-29 Ukrajine.


Trestné oznámenie sa má týkať podozrenia zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku a sabotáže.

Uviedol to šéf Smeru-SD Robert Fico v nedeľnej diskusnej relácii Na telo na Markíze.

Ani sto amerických helikoptér nič nezmení


Fico je presvedčený, že poverená vláda Eduarda Hegera nemala kompetencie na to, aby mohla schváliť darovanie stíhačiek a konala protiústavne.

Na Facebooku v nedeľu večer napísal, že ani sto amerických helikoptér nič nezmení na tom, že naše stíhačky boli na Ukrajinu darované hrubým porušením Ústavy SR.

Pre nás táto téma ani náhodou neskončila a budeme trvať na jej kvalifikovanom prešetrení, keďže na Slovensku nie je jeden jediný súdny právnik, ktorý by tvrdil, že to odvolaná Hegerova vláda mohla spraviť," uviedol.


 

Šeligova predpoveď procesu


Nezaradený poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) na sociálnej sieti napísal, že aj bez vešteckej gule si trúfa povedať, že o pár hodín po podaní trestného oznámenia generálny prokurátor Maroš Žilinka vyhlási, že sa tým budú zaoberať a vyšetrovať, o pár dní alebo týždňov začne trestné stíhanie, ktoré nebude viesť nikam a krátko po voľbách bude bude zastavené.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Fakt, že Žilinka s Ficom takto pravdepodobne ovplyvnia voľby, mnohým nevadí. On sa bude zaklínať ‚zákonnosťou‘, Fico mierom a mnohí politici budú radšej ticho, lebo nie je populárne sa ozvať. Aj keď som častokrát sám, ktorý poukazuje na prešľapy Žilinku a Fica, nebudem ani teraz mlčať,“ uviedol Šeliga.

Zároveň dodal, že kým sa bude u nás diať táto fraška, slovenské migy zachránia na Ukrajine stovky životov a zostrelia desiatky ruských útočných rakiet.


Odovzdanie migov Ukrajine schválila vláda 17. marca. Ukrajina získala od Slovenska desať modernizovaných stíhačiek MiG-29, tri nemodernizované a dlhodobo odstavené migy a dve batérie protileteckého systému KUB. Poverený minister obrany Jaroslav Naď informoval, že za staré migy máme od USA ponuku za približne 660 miliónov vo forme nových vrtuľníkov s príslušenstvom a množstvom sofistikovaných rakiet. K tomu máme dostať v hotovosti približne 200 miliónov z Európskeho mierového nástroja za migy a 50 miliónov za systém KUB. Celková výška kompenzácie tak podľa jeho slov prekročí 900 miliónov eur.
 Zdroj: SITA.sk - Smer-SD podáva trestné oznámenie na členov vlády za zaslanie migov Ukrajine, podľa Fica hrubo porušili Ústavu SR © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Naď zvažuje podať trestné oznámenie na Fica, obvinenie zo sabotáže vraj už nie je sranda (27. 3. 2023)
 Putina by k rokovaniam mohla presvedčiť iba séria ukrajinských víťazstiev, myslia si analytici (27. 3. 2023)
 V Mariupoli vyletelo do vzduchu auto ruského vojenského veliteľa (video) (27. 3. 2023)
 Čaputová: Na Slovensku rastie riziko straty spoločenskej podpory pre našu zahraničnú politiku (foto) (27. 3. 2023)
 Britský herec Orlando Bloom sa stretol s prezidentom Zelenským (27. 3. 2023)
 V Chersonskej oblasti okupanti mučia obyvateľov, ktorí odmietajú ruské pasy a vyhrážajú sa im „jamou“ (27. 3. 2023)
 Ukrajina žiada o mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN po tom, čo Putin oznámil svoje jadrové plány (26. 3. 2023)
 V Chersonskej oblasti okupanti mučia obyvateľov, ktorí odmietajú ruské pasy a vyhrážajú sa im „jamou“ (26. 3. 2023)
 Severné Macedónsko by mohlo Ukrajine poslať 12 vrtuľníkov Mi-24, schváliť to však musí vláda (26. 3. 2023)
 Kyjev: Kremeľ vzal Bielorusko za jadrového rukojemníka (26. 3. 2023)nasledujúci článok >>
Žena chcela auto zo Španielska, takýmto online podvodom prišla o takmer 2 500 eur
<< predchádzajúci článok
V Mariupoli vyletelo do vzduchu auto ruského vojenského veliteľa (video)