Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

18. decembra 2019

Snehový labyrint je novou atrakciou zimnej sezóny na HorehroníNa snímke snehový labyrint.Zdieľať
Na snímke snehový labyrint. Foto: TASR - Roman Hanc
 
Brezno 18. decembra (TASR) – Počas zimnej sezóny môžu miestni i návštevníci Brezna obdivovať novú atrakciu na námestí - snehový labyrint s rozlohou viac ako 600 metrov štvorcových. Sneh museli priviezť pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonového centra.


"Keďže podmienky so snehom a počasím nie sú priaznivé a ani predpovede nepredpokladali väčšiu snehovú nádielku, bolo kľúčové spojiť sily," konštatovala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

Stavbu labyrintu dostali na starosť študenti zo Strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Ivana Slovenčáka. Technické služby mesta Brezno zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu s ním priamo na námestí.

"Mesto Brezno sa snaží každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov, ale i návštevníkov, ktorí prichádzajú na Horehronie. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli realizovať," zdôraznil brezniansky primátor Tomáš Abel.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako správne vypočítať odpisy pri kúpe ojazdeného auta?
<< predchádzajúci článok
Colours of Ostrava 2020 aj s The Lumineers, Tones and I a speváčkou Sigrid

Snehový labyrint je novou atrakciou zimnej sezóny na Horehroní - diskusné fórum čitateľov