Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

21. júla 2021

Softbal sa po 13 rokoch vrátil do programu letnej olympiády, z víťazstva sa tešili Japonky i AmeričankyOlympijské hry v Tokiu sa ešte oficiálne nezačali, ale niektoré kolektívne športy už rozbehli svoje súťaže. Na úvod softbalového turnaja žien domáce Japonky zdolali Austrálčanky 8:1 a Američanky si ...Zdieľať
tokyo_olympics_softball_71103 d7eb5aaeffe74c718602892a035aba59 676x484 21.7.2021 (Webnoviny.sk) - Olympijské hry v Tokiu sa ešte oficiálne nezačali, ale niektoré kolektívne športy už rozbehli svoje súťaže. Na úvod softbalového turnaja žien domáce Japonky zdolali Austrálčanky 8:1 a Američanky si poradili s Taliankami 2:0. Súboj Mexiko - Kanada ešte hrajú, priebežný stav je 0:4.


Zápasy sa konali vo Fukušime, približne 300 km severne od centra hier Tokia bez prítomnosti divákov na tribúnach. Práve Fukušima bola pred desiatimi rokmi svedkom tragédie veľkých rozmerov, keď po zemetrasení ničivá vlna cunami spôsobila nukleárnu katastrofu v miestnej jadrovej elektrárni.

Hrať sa tu bude aj mužský bejzbal


Vo Fukušime sa okrem ženského softbalu bude hrať aj mužský bejzbal. Oba tieto športy sa vrátili do programu OH prvýkrát od roku 2008. Softbal bol jeho súčasťou v rokoch 1996 - 2008 a bejzbal v rokoch 1992 - 2008.

V stredu sa šiestimi zápasmi začne aj futbalový turnaj žien. Hrať sa bude v Sappore, Mijagi a Tokiu a na programe sú zápasy Veľká Británia - Čile, Brazília - Čína, Švédsko - USA, Japonsko - Kanada, Zambia - Holandsko a Austrália - Nový Zéland.

Zákaz platí pre celý program


Hry XXXII. olympiády oficiálne otvoria v piatok 23. 7. po 13.00 h SELČ, keď sa uskutoční úvodný ceremoniál. Na Národnom štadióne v Tokiu však pri slávnostnom defilé krajín budú chýbať fanúšikovia.

Zákaz vstupu fanúšikov do hľadísk olympijských športovísk platí pre celý program olympijských hier, ktoré potrvajú do 8. augusta. Dôvodom je stúpajúci počet pozitívnych prípadov nákazy koronavírusom v japonskej metropole.


Zdroj: Webnoviny.sk - Softbal sa po 13 rokoch vrátil do programu letnej olympiády, z víťazstva sa tešili Japonky i Američanky © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letné olympijské hry bude v roku 2032 hostiť austrálsky Brisbane, delegáti zvažovali len jednu ponuku
<< predchádzajúci článok
Slovensko bude mať na otváracom ceremoniáli olympiády v Tokiu dvoch vlajkonosičov

Softbal sa po 13 rokoch vrátil do programu letnej olympiády, z víťazstva sa tešili Japonky i Američanky - diskusné fórum čitateľov