Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. júna 2023

Šojgu navštívil vojakov bojujúcich na Ukrajine, oznámenie prišlo po vzbure wagnerovcovRuský minister obrany Sergej Šojgu navštívil vojakov bojujúcich na Ukrajine. V pondelok to oznámilo ruské ministerstvo obrany. Kedy sa tak stalo, však neuviedlo. Rovnako o tom ...Zdieľať
sergej sojgu 676x451 26.6.2023 (SITA.sk) - Ruský minister obrany Sergej Šojgu navštívil vojakov bojujúcich na Ukrajine. V pondelok to oznámilo ruské ministerstvo obrany. Kedy sa tak stalo, však neuviedlo. Rovnako o tom neinformovali ani štátne médiá, informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na UkrajineŠojgu podľa rezortu obrany navštívil veliteľské stanovište jednej zo západných vojenských skupín na frontovej línii. Minister si vypočul hlásenie veliteľa západného vojenského obvodu Jevgenija Nikiforova „o aktuálnej situácii, charaktere nepriateľských akcií a plnení bojových úloh ozbrojenými silami Ruska“.

Oznámenie o zriedkavej návšteve prišlo po sobotňajšej vzbure wagnerovcov. Žoldnieri postupovali na Moskvu, no ešte v ten večer sa ich líder Jevgenij Prigožin dohodol na stiahnutí, pričom on sám by mal odísť do exilu v Bielorusku.Zdroj: SITA.sk - Šojgu navštívil vojakov bojujúcich na Ukrajine, oznámenie prišlo po vzbure wagnerovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Potrebujeme byť odolnejší voči zahraničným zásahom, tvrdí Bilčík a inšpirovať sa môžeme Britániou
<< predchádzajúci článok
Starostovia a primátori utvoria volebné okrsky, možné je požiadať aj o voľbu zo zahraničia