Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    MS v hokeji 2012

21. mája 2012

Som zvedavý, čo nám ľudia pripravia, teší sa Tomáš KopeckýZmiešané pocity prežíval po zisku striebornej medaily na 76. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji slovenský reprezentant Tomáš Kopecký. Tridsaťročný hokejista tímu zámorskej hokejovej ...Zdieľať
tomas kopecky HELSINKI 21. mája  - Zmiešané pocity prežíval po zisku striebornej medaily na 76. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji slovenský reprezentant Tomáš Kopecký.


Tridsaťročný hokejista tímu zámorskej hokejovej NHL Florida Panthers v nedeľu v helsinskej Hartwall Arene na svojom premiérovom svetovom šampionáte získal cenný kov, čo sa predtým tímu SR nepodarilo dlhých deväť rokov.

Kopecký sa na jednej strane tešil z medaily, na druhej strane ho mrzela finálová prehra a tým pádom aj skutočnosť, že kov nebol zlatý.

"Je to ťažko vybojovaná medaila. Vždy, keď dosiahnete niečo, tak by ste chceli stále viac. Teraz ma to aj trochu mrzí," priznal odchovanec trenčianskeho hokeja.


Výkony Tomáša Kopeckého v národnom tíme pod vedením tréner Vladimíra Vůjtka možno označiť na MS 2012 za výborné, v útočnej formácii s Michalom Handzušom a Brankom Radivojevičom boli takmer neustálou hrozbou pre defenzívu súpera.

Kopecký so striebornou medailou na krku poznamenal: "Ak by mi pred turnajom niekto povedal, že budeme mať striebro, tak by som to bral všetkými desiatimi. Trošku ma to škrie, pretože sme mali šancu aj proti Rusom."


Tomáš Kopecký obšírnejšie pomenoval aj príčinu finálového neúspechu tímu SR: "Škoda druhej tretiny. Pred ňou sme si povedali, že musíme absolvovať najlepšie druhé dejstvo na turnaji, no vôbec sme to tak nehrali. Proti silnému tímu ako Rusko sme spravili pár chýb a to rozhodlo. Súper má štyri vyrovnané formácie, ktoré dokážu streliť gól a na to využíval všetky možné príležitosti."

Slovenský útočník sa po vydarenom šampionáte teší domov na Slovensko, kam v stredu pricestuje zo zámoria aj jeho rodina. Dovtedy bude mať čas osláviť striebro s fanúšikmi. "Som zvedavý, čo nám ľudia pripravia. Samozrejme sa teším na Slovensko, kto by sa netešil?" dodal Tomáš Kopecký.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Miroslav Šatan má vo svojej zbierke už štvrtú medailu (20. 5. 2012)
 Ohlasy médií: Slovenská jazda sa skončila pod vrcholom (20. 5. 2012)
 Zdeno Chára venoval striebro Demitrovi (20. 5. 2012)
 Aj striebro je pre brankára Jána Laca veľkým úspechom (20. 5. 2012)
 Finále - Rusko - Slovensko - hlasy (20. 5. 2012)
 HOKEJ-MS: Tenista Kližan: "Aj striebro je ´brut´" - ohlasy (20. 5. 2012)
 Najlepším obrancom sa stal Zdeno Chára a brankárom Ján Laco (20. 5. 2012)
 Obrazom: Takto sme v Helsinkách bojovali o zlato (20. 5. 2012)
 Slovensko - Rusko 2:6. Slováci ukončili šampionát snov striebrom (20. 5. 2012)
 Slovensko - Česko 3:1. Slovensko postúpilo do finále (19. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Austrálsky cyklista Robie McEwen ukončil kariéru
<< predchádzajúci článok
Rusi boli lepší, priznal športovo Juraj Mikúš

Som zvedavý, čo nám ľudia pripravia, teší sa Tomáš Kopecký - diskusné fórum čitateľov