Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    MS v hokeji 2012

20. mája 2012

Ohlasy médií: Slovenská jazda sa skončila pod vrcholomOhlasy médií po prehre hokejistov Slovenska s Ruskom (2:6) v nedeľňajšom finále na 76. majstrovstvách sveta v Helsinkách: IIHF.com (Švaj.): "Dokonalé zlato pre Rusko. Malkin a spol. ...Zdieľať
slovaci ukoncili sampionat snov stri HELSINKI 20. mája  - Ohlasy médií po prehre hokejistov Slovenska s Ruskom (2:6) v nedeľňajšom finále na 76. majstrovstvách sveta v Helsinkách:


IIHF.com (Švaj.): "Dokonalé zlato pre Rusko. Malkin a spol. zvíťazili vo všetkých desiatich dueloch na šampionáte a zaslúžene sa stali majstrami sveta."

Gazeta (Rus.): "Rusko sa po troch rokoch vrátilo na trón. O zlate sa ako o istej veci hovorilo už pred samotným zápasom, ale zverenci Zinetulu Biľaletdinova museli o svojom prvenstve rozhodnúť na ľade. Slováci síce otvorili gólový účet, ale Rusi skvelou druhou tretinou ukázali, že sú v ideálnej pohode. Neskôr bolo otázkou už len výsledné skóre."

Obrazom: Finálový zápas Rusko - Slovensko


Itar Tass: "Sebavedomé Biľaletdinovo mužstvo zdolalo Slovákov 6:2 a zaslúžene získalo majstrovskú trofej. Finále by sa dalo rozdeliť na dve polovice, v prvej bolo stav stretnutia vyrovnaný, druhá sa niesla v očakávaní ruského športového úspechu."

Sovietsky šport (Rus.): "Rusi vedení skvelým Malkinom, ktorý bodoval vo všetkých desiatich stretnutiach na majstrovstvách sveta, preskočili na svojej ceste za titulom aj poslednú, slovenskú prekážku. Slováci naplno precítili, ktorý tím je najlepší na planéte."

Video: Zostrih finálového zápasu


Aftonbladet (Švéd.): "Rusi rozdrvili Slovákov a majstrovstvá sveta, ktoré boli šou jedného mužstva, ukončili vo veľkom štýle. Šampionát naozaj vyhral najlepší tím."

TSN.ca (Kan.): "Výkon majstrovského tímu iba zriedka vyzerá až natoľko dobre. Rusko na záver bez problémov zdolalo Slovensko a skompletizovalo perfektný šampionát, na ktorom nemalo konkurenciu. Slováci, rovnako ako iní súperi, jednoducho nemali žiadnu odpoveď na hviezdny ruský výber."

Sportti.com (Fín.): "Rusi sa zdrvujúcim spôsobom stali majstrami sveta! Zbornej sa podarilo triumfovať na turnaji vo veľkom štýle, keď nenašla premožiteľa ani v jednom stretnutí. Finále sa v podstate hralo na jednu bránku. Pre Slovensko však ide o výborný výsledok, v predchádzajúcich rokoch sa totiž umiestňovalo na oveľa horších priečkach."

Video: Naši hokejisti pri preberaní medailí


Italehti.fi (Fín.): "Rusi nedali Slovákom najmenšiu šancu, zdolali ich 6:2 a zaslúžene sa stali majstrami sveta."

iDnes.cz (ČR): "Slovenská jazda sa skončila pod vrcholom, hokejový titul oslavujú Rusi. Výber trénera Vůjtka vo finálovom zápase vôbec nestačil na favorizované Rusku, prehral jasne 2:6 a z Helsínk si vezie striebro. ´Zborná´ pracovala na turnaji ako neomylný stroj a prevalcovala všetko, čo sa jej postavilo do cesty. Jediný, kto dokázal Rusku tento rok aspoň trošku vzdorovať, bol český výber, ktorý v skupine po dobrom výkone prehral ´iba´ 0:2. Za ďalšími, či už Švédmi, Nórmi, Fínmi alebo napokon aj Slovákmi, zostala iba červená škvrna..."

Kurier (Rak.): "Rusi si vo finále poradili s outsidermi Slovákmi presvedčivo 6:2. Mužstvo plné superhviezd si udržalo nervy na uzde a získalo 26. majstrovský titul. Rusi rozhodli o revanši za rok 2002 v prostrednej časti hry. Slovákom sa síce opäť podarilo zaskočiť favorita, keď Chára skóroval už v 66. sekunde, ale ´zborná´ sa rýchlo otriasla a neomylne dokráčala k víťazstvu."

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Miroslav Šatan má vo svojej zbierke už štvrtú medailu (20. 5. 2012)
 Zdeno Chára venoval striebro Demitrovi (20. 5. 2012)
 Aj striebro je pre brankára Jána Laca veľkým úspechom (20. 5. 2012)
 Finále - Rusko - Slovensko - hlasy (20. 5. 2012)
 HOKEJ-MS: Tenista Kližan: "Aj striebro je ´brut´" - ohlasy (20. 5. 2012)
 Najlepším obrancom sa stal Zdeno Chára a brankárom Ján Laco (20. 5. 2012)
 Obrazom: Takto sme v Helsinkách bojovali o zlato (20. 5. 2012)
 Slovensko - Rusko 2:6. Slováci ukončili šampionát snov striebrom (20. 5. 2012)
 Dvojgólový Miroslav Šatan už nečakal, že si zahrá finále (19. 5. 2012)
 Slovensko - Česko 3:1. Slovensko postúpilo do finále (19. 5. 2012)nasledujúci článok >>
Brankár Staňa v nedeľu myslel na finále v Petrohrade
<< predchádzajúci článok
Hviezdou svetového šampionátu sa stal Jevgenij Malkin

Ohlasy médií: Slovenská jazda sa skončila pod vrcholom - diskusné fórum čitateľov