Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

06. decembra 2020

SpaceX vyslala do vesmíru novú verziu lode Dragon, na ISS vezie vianočné darčeky a dobrotySpoločnosť SpaceX v nedeľu poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) novú, väčšiu verziu lode Dragon. Po prvý raz tak má vo vesmíre dve ...Zdieľať
space_station_05733 e3ea32b1d8834fdf8ff2900a477eed0e 676x451 6.12.2020  - Spoločnosť SpaceX v nedeľu poslala k Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) novú, väčšiu verziu lode Dragon. Po prvý raz tak má vo vesmíre dve lode v rovnakom čase.


Na palube vezie vianočné darčeky a dobroty ako pečeného moriaka, brusnicovú omáčku alebo sušienky. K ISS by sa podľa plánu mala dostať v pondelok.

 

 

Nový model sa pripojí sám


Na stanici je už loď Dragon, ktorá tam minulý mesiac priviezla štvorčlennú posádku.

Dragon vyniesla do vesmíru raketa Falcon 9 spoločnosti SpaceX z Kennedyho vesmírneho strediska, kde sa v čase pandémie nachádza len minimum zamestnancov.

Nový model sa pripojí k ISS sám a na rozdiel od iných nákladných lodí SpaceX k tomu nepotrebuje robotickú ruku.

 

 

Naspäť privezie aj staré vybavenie


Na ISS zostane zhruba mesiac a následne privezie na Zem staré vybavenie či rôzne experimenty. Dopadnúť by mal do Atlantického oceánu a nie do Tichého, ako tomu bolo doteraz.

Je to zároveň 21. zásobovacia misia od spoločnosti SpaceX pre NASA od roku 2012. Museli ju však o deň posunúť pre nepriaznivé počasie.
Zdroj: Webnoviny.sk - SpaceX vyslala do vesmíru novú verziu lode Dragon, na ISS vezie vianočné darčeky a dobroty © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ja som kultúra prináša projekt Priestor pre živú kultúru
<< predchádzajúci článok
Trenčiansky klub Lúč dočasne mení svoje pôsobisko

SpaceX vyslala do vesmíru novú verziu lode Dragon, na ISS vezie vianočné darčeky a dobroty - diskusné fórum čitateľov