Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. mája 2024

Španieli dodajú Ukrajine balík vojenskej pomoci vrátane rakiet Patriot a tankov LeopardŠpanielsko pošle Ukrajine rakety pre americký systém protivzdušnej obrany Patriot a 19 nemeckých tankov Leopard 2A4 ako súčasť už skôr ohláseného balíka pomoci. Podľa denníka El País bude balík ...Zdieľať
gettyimages 821762918 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Španielsko pošle Ukrajine rakety pre americký systém protivzdušnej obrany Patriot a 19 nemeckých tankov Leopard 2A4 ako súčasť už skôr ohláseného balíka pomoci.


Podľa denníka El País bude balík obsahovať aj zbrane španielskej výroby vrátane protidronových systémov a munície. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineCelková hodnota balíka je 1,23 miliardy dolárov. Madrid ho schválil minulý mesiac, ale vtedy nešpecifikoval, aké zbrane budú jeho súčasťou.Zdroj: SITA.sk - Španieli dodajú Ukrajine balík vojenskej pomoci vrátane rakiet Patriot a tankov Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrad pre verejné obstarávanie dostane nového podpredsedu, so špeciálnym tímom budú dohliadať výhradne na veľké zákazky (foto)
<< predchádzajúci článok
Bývalej verejnej ochrankyni práv Patakyovej bolo udelené francúzske štátne vyznamenanie (foto)