Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2024

Bývalej verejnej ochrankyni práv Patakyovej bolo udelené francúzske štátne vyznamenanie (foto)Bývalej verejnej ochrankyni práv Márii Patakyovej bolo udelené francúzske štátne vyznamenanie Chevalier de l'Ordre national du Mérite, teda Rytier Národného rádu za zásluhy. Ako informovala Bronislava ...Zdieľať
vyznamenanie 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Bývalej verejnej ochrankyni práv Márii Patakyovej bolo udelené francúzske štátne vyznamenanie Chevalier de l'Ordre national du Mérite, teda Rytier Národného rádu za zásluhy.


Ako informovala Bronislava Sinčáková z tlačového oddelenia Veľvyslanectva Francúzska na Slovensku, v rámci slávnostného podujatia na rezidencii Francúzska veľvyslanec ocenil ako Patakyovej angažovanosť v oblasti ľudských práv a základných slobôd, tak aj jej akademickú kariéru v oblasti práva. Patakyová pôsobila ako verejná ochrankyňa práv v rokoch 2017 až 2022, je tiež profesorkou práva.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


„Pani Patakyová dôsledne presadzovala základné hodnoty a zásady, ktoré sú základom nášho členstva v Európskej únii a sú zakotvené v jej zmluvách: nadradenosť právneho štátu, rešpektovanie ľudskej dôstojnosti, ochrana osobných slobôd a verejných slobôd, rovnosť medzi mužmi a ženami a boj proti nenávistným prejavom a neznášanlivosti," uviedol Pascal Le Deunff.


Štátne vyznamenanie Chevalier de l'Ordre national du Mérite je francúzsky čestný rád. V roku 1963 ho založil generál Charles de Gaulle. Určený je na oceňovanie príkladných osobností, a to ako francúzskych, tak aj zahraničných, ktoré preukázali vo svojej oblasti činnosti výnimočné zásluhy.
Zdroj: SITA.sk - Bývalej verejnej ochrankyni práv Patakyovej bolo udelené francúzske štátne vyznamenanie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Španieli dodajú Ukrajine balík vojenskej pomoci vrátane rakiet Patriot a tankov Leopard
<< predchádzajúci článok
Nemeckého vojenského dôstojníka odsúdili na tri a pol roka väzenia za špionáž pre Rusko, motivoval ho strach z eskalácie vojny