Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

24. júna 2024

Španieli majú na ME v Nemecku kuriózny problém. Yamal nemôže hrať po určitom čase, inak hrozí zväzu mastná pokutaŠpanielsky výber sa na futbalových majstrovstvách Európy minimálne nateraz nemusí obávať pokuty 30-tisíc eur pre porušenie pravidiel zamestnávania mladistvých. Ako referuje ...Zdieľať
euro_2024_soccer_spain_croatia_06124 676x451 24.6.2024 (SITA.sk) - Španielsky výber sa na futbalových majstrovstvách Európy minimálne nateraz nemusí obávať pokuty 30-tisíc eur pre porušenie pravidiel zamestnávania mladistvých. Ako referuje web denníka Marca, viaceré médiá informovali o takomto postihu pre každé mužstvo, za ktoré by na šampionáte nastúpil po 23.00 h hráč mladší ako 18 rokov. Jediným neplnoletým futbalistom na turnaji je stále iba 16-ročný Lamine Yamal, ktorý patrí do základnej zostavy španielskeho výberu.


"Červená fúria" nastúpi v pondelok večer v záverečnom stretnutí B-skupiny proti albánskej reprezentácii. Výkop duelu je o 21.00 h, čo pre Španielov teoreticky môže znamenať porušenie nemeckej legislatívy. Tamojší zákon zakazuje prácu osôb mladších ako 18 rokov po 20.00 h, v prípade športovcov platí o tri hodiny dlhšia výnimka.

Ako upozornila televízia ZDF, podľa nemeckého zákona na ochranu mládeže sa do pracovného času neplnoletého hráča započítava aj sprcha či pozápasové rozhovory a prechod mixzónou. Španieli v prvom stretnutí proti Chorvátom hrali podvečer a proti Talianom nastúpili o deviatej večer, no tréner Luis de la Fuente stiahol Yamala z hry v 71. minúte, čiže pred pol jedenástou večer. Možno aj preto sa týmto prípadom doteraz nezaoberali nemecké orgány.
Zdroj: SITA.sk - Španieli majú na ME v Nemecku kuriózny problém. Yamal nemôže hrať po určitom čase, inak hrozí zväzu mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nie je čas na paniku. Harry Kane poslal anglickým kritikom odkaz
<< predchádzajúci článok
Slováci mali aj na predchádzajúcich ME vo futbale pred posledným zápasom skupiny tri body a skóre 2:2