Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

03. októbra 2020

Španielsky druholigový tím UD Las Palmas sleduje svojich hráčov, hriešnik Tana dostal padáka


Tagy: sledovanie

Španielsky futbalista Pedro Tanausú Domínguez, známy pod prezývkou Tana, pred niekoľkými týždňami ukončil pôsobenie v tamojšom klube UD Las Palmas. Druholigista z Kanárskych ostrovov po rozviazaní kontraktu ...Zdieľať
spain_soccer_la_liga_44388 dcb6fe77eaba489bac92a0f4d66b2d2a 676x439 3.10.2020 (Webnoviny.sk) - Španielsky futbalista Pedro Tanausú Domínguez, známy pod prezývkou Tana, pred niekoľkými týždňami ukončil pôsobenie v tamojšom klube UD Las Palmas. Druholigista z Kanárskych ostrovov po rozviazaní kontraktu s 30-ročným hráčom uviedol, že dôvodom boli disciplinárne prehrešky.


Po čase vysvitlo, že predstavitelia Las Palmas poverili súkromných detektívov, aby Tanu sledovali a v správe podali hlásenie o všetkom, čo futbalista robí, aké má aktivity a či dodržiava pravidlá stanovené zamestnávateľom.

Dvestovkou na diaľnici


Detektívi napokon odhalili viacero jeho prešľapov. V správe sa uvádza, že počas šoférovania ulicami mesta Las Palmas de Gran Canaria porušoval dopravné predpisy.

Na diaľnici išiel rýchlosťou takmer 200 km/h a v jednosmerke jazdil v protismere.

Aby toho nebolo málo, detektívi ho pristihli, ako sa do neskorých nočných hodín zdržiaval v reštauráciách, baroch a na diskotékach. Doprial si tam dokonca vodnú fajku, hoci ráno mal mať tréning.

Predstierané zranenie


V čase, keď klubu nahlásil zranenie, sa bez vedomia a súhlasu UD Las Palmas vybral do súkromného tréningového centra.

Keď 17. júla hralo jeho mužstvo zápas s Rayom Vallecanom, vybral sa na výlet mimo ostrova a stretol sa s partiou ľudí, ktorí nemali rúška a nedodržiavali odstupy.

Jeho pohyb navyše nevykazoval žiadne príznaky zranenia, na ktoré sa sťažoval klubovým lekárom, a zdravotné ťažkosti pravdepodobne iba predstieral.

Tana žaluje klub


Prezident klubu Miguel Ángel Ramírez priznal, že hráča sledovali štyri týždne dovedna traja detektívi, pričom dodal, že v podaní hráča nešlo o ojedinelé incidenty ani to nebol žiadny hon na nežiaduceho futbalistu.

"Las Palmas má zmluvu s detektívnou agentúrou, ktorá sleduje všetkých hráčov 24 hodín denne, 365 dní v roku, a oni to vedia. Poznám správanie všetkých. Kto urobí chybu, je potrestaný. To je všetko," vysvetlil Ramírez.

Tana je momentálne bez práce, najal si právnikov a žaluje klub pre nezákonné sledovanie a poškodzovanie dobrého mena.


Zdroj: Webnoviny.sk - Španielsky druholigový tím UD Las Palmas sleduje svojich hráčov, hriešnik Tana dostal padáka © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: sledovanie
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako dieťa po ňom pomenoval mačku, teraz ho vyzve na Roland Garros. Mladý Korda proti Nadalovi
<< predchádzajúci článok
Lewis Hamilton sa poučil z penalizácie v Soči a sľúbil, že si lepšie naštuduje pravidlá