Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. septembra 2019

ŠPEKULANTI: Polícia odhalila dvoch vodičov s falošným preukazom ŤZPIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR KR PZ v Bratislave
Bratislava 13. septembra (TASR) – V uplynulom týždni odhalili bratislavskí policajti v mestskej časti Petržalka dva prípady falšovania preukazov ťažko zdravotne postihnutého (ŤZP). Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.


V stredu (11. 9.) kontrolovala dopravná polícia 38-ročného Petra, parkujúceho na mieste pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím na čerpacej stanici na Einsteinovej ulici. "Pri kontrole sa preukázal preukazom pre fyzickú osobu ťažko zdravotne postihnutú, ktorý javil známky falšovania," priblížila polícia. Za porušenie pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom mu zadržali vodičský preukaz.

Podobný prípad zaznamenala polícia aj v pondelok (9. 9.). Vodič mercedesu zastal na vyhradenom mieste v podzemných garážach obchodného domu na Einsteinovej ulici. Preukaz, ktorý mal vystavený za sklom, nespĺňal náležitosti preukazu ŤZP. "Policajti u oprávneného úradu zistili, že vodič, ktorý sa týmto preukazom preukázal, nie je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím ani mu príslušným úradom práce sociálnych vecí a rodiny nebol takýto preukaz vydaný," doplnila polícia.

Obaja muži boli obvinení z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. V prípade preukázania viny im hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody až na tri roky.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako nepodceniť podnikanie v gastronómii
<< predchádzajúci článok
Vo veku 64 rokov zomrel známy americký fotograf

ŠPEKULANTI: Polícia odhalila dvoch vodičov s falošným preukazom ŤZP - diskusné fórum čitateľov