Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. októbra 2012

Spermie celebrít na predaj nebudú, firma si z médií vystrelilaBritská spoločnosť Fame Daddy, ktorá ponúka spermie celebrít, neexistuje. Jej stratégii naleteli mnohé médiá i tlačové agentúry.Zdieľať
Britská televízia ITV v utorok ráno priniesla rozhovor so zakladateľom spoločnosti Fame Daddy (Slávny ocko), ktorý vystupoval pod menom Dan Richards. Ten v televíznom programe porozprával o cieľoch novovzniknutej spoločnosti, ktorá mala ponúkať spermie výhradne od prominentných darcov vrátane oscarových hercov, prvoligových futbalistov, členov hornej snemovne britského parlamentu, géniov či aristokratov. V rozhovore prezradil, že na zozname darcov je už 40 ľudí, služba však má byť prístupná až od februára budúceho roka. Správu okamžite prebrali tlačové agentúry aj médiá.


Televízia však zistila, že išlo len o žart. Richards bol údajne len herec pracujúci pre televíznu produkčnú spoločnosť. Na vtipe si nechali dokonale záležať – spoločnosť mala vytvorenú prepracovanú webovú stránku FameDaddy.com vrátane vzorových profilov ideálnych darcov.

ITV sa prípadom začala zaoberať hneď po utorňajšom vysielaní. Hovorkyňa televízie uviedla, že pred vysielaním overovala, či je spoločnosť registrovaná. „Autori podvodu si dali veľmi záležať, aby ITV a jej divákov oklamali,“ dodala hovorkyňa, ktorá sa v mene televízie verejne ospravedlnila.

www.telegraph.co.uk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Žiliny zavíta festival outdoorových filmov
<< predchádzajúci článok
MasterChef: Skončila dvojica Octavia a Pavel

Spermie celebrít na predaj nebudú, firma si z médií vystrelila - diskusné fórum čitateľov