Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. apríla 2019

Spevák Bruce Dickinson z kapely Iron Maiden sa stal čestným občanom SarajevaSpevák britskej kapely Iron Maiden Bruce Dickinson sa stal čestným občanom Sarajeva, a to vďaka koncertu, ktorý skupina v meste odohrala v roku 1994, teda v čase tamojšej vojny. Starosta mesta odovzdal ...Zdieľať
bruce dickinson 676x465 SARAJEVO 7. apríla (WebNoviny.sk) - Spevák britskej kapely Iron Maiden Bruce Dickinson sa stal čestným občanom Sarajeva, a to vďaka koncertu, ktorý skupina v meste odohrala v roku 1994, teda v čase tamojšej vojny. Starosta mesta odovzdal dekrét 60-ročnému interpretovi v sobotu v mestskej hale.


Vyhlásil, že príchod kapely do mesta bol "jedným z tých momentov, keď sme si my tu v Sarajeve uvedomili, že prežijeme". "Je to pre mňa veľká česť, že som sa stal čestným občanom Sarajeva," povedal muzikant.

"Je to naozaj niečo, keď si to ľudia pamätajú vo svete, v ktorom veci na sociálnych sieťach trvajú štyri alebo päť sekúnd," dodal.

Iron Maiden


...vznikli v roku 1975. Prvý, eponymný album vydali v apríli 1980. Odvtedy uviedli na trh ďalších 15 štúdioviek, pričom zatiaľ posledná The Book of Souls vyšla v septembri 2015.

Formáciu v súčasnosti tvoria aj Steve Harris (basgitara), Dave Murray (gitara), Adrian Smith (gitara), Janick Gers (gitara) a Nicko McBrain (bicie). Jedna z najvýznamnejších heavymetalových kapiel v hudobných dejinách má na konte BRIT Award, Grammy či Ivor Novello Award.
Zdroj: Webnoviny.sk - Spevák Bruce Dickinson z kapely Iron Maiden sa stal čestným občanom Sarajeva © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
José James vystúpi v Bratislave v rámci festivalu City Sounds
<< predchádzajúci článok
Prešovské standing ovation pre Adama Ďuricu

Spevák Bruce Dickinson z kapely Iron Maiden sa stal čestným občanom Sarajeva - diskusné fórum čitateľov