Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

12. marca 2020

Spevák James Blunt odohral koncert v Hamburgu bez divákovMedzi skladbami panovalo miesto aplauzu hlboké ticho.Zdieľať
Spevák James Blunt odohral koncert v Hamburgu bez divákov

Britský spevák James Blunt prepísal v stredu históriu a stal sa prvým hudobníkom, ktorý koncertoval vo Veľkej sále hamburskej Polabskej filharmónie pred prázdnym hľadiskom. Účasť divákov zakázali v dôsledku šírenia koronavírusu, informoval vo štvrtok spravodajský server en24.news.


Celý koncert však mohli záujemcovia sledovať naživo na internete. "Bez vás to je len skúška," oslovil Blunt divákov v digitálnom svete.

Štyridsaťšesťročný hudobník sa však snažil spolu so svojou štvorčlennou kapelou podať čo najlepší výkon a zaspieval aj svoje najväčšie hity ako You're Beautiful či Goodbye My Lover. Hral na akustickej gitare a sadol si aj za klavír.

Medzi skladbami panovalo miesto aplauzu hlboké ticho. Blunt to však bral s humorom a "ďakoval", ako keby tam burácali stovky ľudí. Na konci jedenapolhodinového vystúpenia si on aj členovia kapely zatlieskali sami.

Podobne ako iné nemecké spolkové krajiny, aj Hamburg prijal v stredu opatrenia v boji so šírením koronavírusu a do konca apríla sa tam nemôžu konať podujatia s viac ako 1000 účastníkmi.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak sa nemajú ľudia zhromažďovať, tak to má platiť pre všetkých, vyhlásila ministerka Laššáková
<< predchádzajúci článok
Huawei ID získala Európsku pečať ochrany súkromia (EuroPriSe)

Spevák James Blunt odohral koncert v Hamburgu bez divákov - diskusné fórum čitateľov