04. decembra 2010

BASKETBAL: Dobrí anjeli si poradili s BK Slovan Bratislava

bez nazvu Zľava: Rozohrávačka Prešova Jana Vacková a Banskej Bystrice Miriama Mackulínová počas zápasu 12. kola slovenskej extraligy žien v basketbale medzi BK UMB 08 Banská Bystrica a BK PU Bemaco PrešovFoto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola extraligy žien v basketbale:

BK UMB 08 Banská Bystrica - BK PU Bemaco Prešov 49:77 (13:30, 13:15, 12:20, 11:12)
Najviac bodov: Šimová 19, Mackulínová 9, Letková 6 - Risperová 21, Wirthová 20, Pindrochová 12
TH: 10/5 - 17/14, fauly: 22 - 14, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Mlynarčík a Ryšavý, 200 divákov
Hosťujúce Prešovčanky od úvodu viedli. Američanky v drese Šarišaniek mali veľmi presnú ruku a pravidelne zaťažovali konto Banskobystričaniek. Východniarky rýchlo dostali vývoj zápasu pod kontrolu, na polčasovú prestávku išli s 19-bodovým náskokom a napokon triumfovali jednoznačne o 28 bodov.

BK Slovan Bratislava - Dobrí anjeli Košice 56:93 (17:23, 12:22, 14:26, 13:22)
Najviac bodov: Talajková 21, Horváthová 10, Riecka 8 - Jurčenková 23, Dupreeová a Číkošová po 12
TH: 13/9 - 24/14, fauly: 16 - 14, trojky: 3 - 3, rozhodovali: Lacko ml. a Humeňanský, 150 divákov
Majstrovský tím dosiahol v Bratislave očakávané jasné víťazstvo. Slovan mu sympaticky vzdoroval predovšetkým v úvodnej štvrtine, v ktorej v 8. min prehrával len 14:16. Neskôr prišla 14-bodová šnúra hosťujúcich hráčok, ktoré odskočili na 35:19 a ovládli dianie na ihrisku v bratislavskom Dome športu. V tíme Dobrých anjelov Košice si zahrali až na zranenú Žirkovú všetky hráčky, ktoré mal tréner Štefan Svitek k dispozícii.

MBK Ružomberok - ŽBK Whirpool Poprad 72:81 (27:24, 16:15, 16:25, 13:17)
Najviac bodov: Podešvová 18, Tetemondová 16, Tarasovová 13 - Oravcová 20, Brackettová 17, Kmeťová 13
TH: 25/20 - 26/23, fauly: 24 - 22, trojky: 6 - 4, rozhodovali: Fuska a Hricišin, 350 divákov
Lepšie začali hostky z Popradu, ktoré v 8. min viedli 21:14. Potom však v dlhšom úseku mal bodovo navrch Ružomberok - priebežný obrat dosiahol ešte do konca prvej štvrtiny a viedol aj po úvodnom polčase - 43:39. Na konci tretej štvrtiny však skóre už bolo 64:59 pre hráčky spod Tatier, ktoré úspešne zvládli aj záverečnú časť a odviezli si z Liptova cenné víťazstvo.

MBK REGIÓN Rožňava - ŠBK Šamorín 87:71 (21:17, 16:14, 20:26, 30:14)
Najviac bodov: Libičová 27, Timková 17, Beňušková 12 - Krajčovičová 19, Sujová 18, Raková 11
TH: 34/27 - 20/13, fauly: 20 - 31, trojky: 4 - 8, rozhodovali: Bohucký a Kiss, 350 divákov
Ešte v 31. min viedli hostky zo Šamorína sľubne 58:57, ale záverečnú pasáž nedisciplinovanosťou hráčok i lavičky nezvládli a napokon prehrali v Rožňave vysoko o 16 bodov.