Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júla 2009

Spoločnosť RHJ pokračuje v rozhovoroch o prevzatí OplaBelgická investičná skupiny RHJ International v pondelok oznámila, že jej rozhovory s americkým koncernom General Motors (GM) o kúpe väčšinového podielu v jeho nemeckej divízii Opel výrazne pokročili. ...Zdieľať
BRUSEL 13. júla (WEBNOVINY) - Belgická investičná skupiny RHJ International v pondelok oznámila, že jej rozhovory s americkým koncernom General Motors (GM) o kúpe väčšinového podielu v jeho nemeckej divízii Opel výrazne pokročili. "Rokovania sa dostali do pokročilej fázy a myslíme si, že je primerané, aby sme teraz potvrdili tieto rozhovory," uviedol hovorca spoločnosti RHJ Arnaud Denis. Za hlavného uchádzača o prevzatie Opla sa považuje kanadský výrobca automobilových súčiastok Magna, s ktorým nemecká vláda podpísala v máji predbežnú dohodu. Vláda však potvrdila, že transakcia je otvorená pre ďalších záujemcov. Podľa informácií agentúry Reuters podrobnú ponuku na prevzatie Opla predložila tento mesiac aj čínska automobilka Beijing Automotive Industry Holding Co (BAIC).


Nemecký denník Bild am Sonntag v nedeľu informoval, že RHJ požaduje od vlády záruky vo výške 3,8 mld. eur, čo je menej ako 4,5 mld. eur, ktoré žiada Magna. Podľa zdroja oboznámeného so zámermi automobilky Opel, ktorý citovala agentúra Reuters, plánuje RHJ zrušiť v európskych závodoch Opla menej ako 10 tisíc pracovných miest. Hovorca spoločnosti RHJ sa k finančným detailom ponuky na prevzatia automobilky ani k prípadnému prepúšťaniu či zatváraniu jej závodov odmietol vyjadriť.

Opel je dcérskou spoločnosťou americkej automobilky General Motors, ktorá minulý týždeň predala svoje najlepšie aktíva a ukončila proces ochrany pred veriteľmi.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 ”Nový” General Motors je pripravený začať odznovu (10. 7. 2009)
 Sudca schválil predaj majetku General Motors Corp (6. 7. 2009)
 GM podpísal predbežnú dohodu o predaji Saabu (16. 6. 2009)
 General Motors predal Hummer a teraz Saturn (5. 6. 2009)
 General Motors Corp vyhlásila bankrot (1. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Ak by SR predala emisie ako ČR, vláda nemusí zvyšovať dane, tvrdí Frešo
<< predchádzajúci článok
Kozlík bude v europarlamente v tretej najsilnejšej frakcii

Spoločnosť RHJ pokračuje v rozhovoroch o prevzatí Opla - diskusné fórum čitateľov