Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. júla 2009

Bývalý šéf SkyEurope bude riadiť aerolinky Air ArabiaPredchádzajúci šéf nízkonákladových aeroliniek SkyEurope Airlines Jason Bitter už našiel nové pôsobisko. Bude totiž šéfovať ďalšiemu nízkonákladovému leteckému prepravcovi, tentokrát v ...Zdieľať
BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) - Predchádzajúci šéf nízkonákladových aeroliniek SkyEurope Airlines Jason Bitter už našiel nové pôsobisko. Bude totiž šéfovať ďalšiemu nízkonákladovému leteckému prepravcovi, tentokrát v severnej Afrike, spoločnosti Air Arabia (Maroc). Tá je novou nízkonákladovou dcérou Air Arabia Group zo Spojených Arabských Emirátov, ktorá prevádzkuje lety z marockého mesta Casablanca. Bitter pritom z postu predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa SkyEurope Airlines, ktorá v súčasnosti zápasí s finančnými problémami a je bratislavským súdom chránená pred veriteľmi, odstúpil len začiatkom júla tohto roku a vo funkcii ho nahradil dovtedajší finančný riaditeľ firmy Nick Manoudakis. Hovorca SkyEurope Airlines Tomáš Kika vtedy tvrdil, že výmena na poste šéfa firmy nesúvisí priamo s finančnou situáciou spoločnosti, ale išlo o vzájomnú dohodu Bittera a spoločnosti.


V Air Arabia (Maroc) si však od Bittera sľubujú krajšie vyhliadky, ako je súčasná situácia SkyEurope Airlines. "Sme nadšení, že môžme oznámiť menovanie Jasona Bittera ako nového generálneho riaditeľa Air Arabia (Maroc). Jason so sebou prináša enormné globálne skúsenosti z nízkonákladového sektora a širokú škálu profesionálnych zručností, ktoré bude aplikovať do manažmentu najnovšieho marockého nízkonákladového prepravcu a posledného člena rodiny Air Arabia," cituje oficiálna tlačová správa šéfa skupiny Air Arabia Group Adela Aliho. Ako dodal, menovaním Bittera chce Air Arabia (Maroc) maximalizovať svoje rastové príležitosti. Bitter zase pri príležitosti svojho menovania do novej funkcie povedal, že je presvedčený, že Air Arabia (Maroc) môže "stúpnuť do veľkých výšok a ponúknuť cestujúcim v severnej Afrike a Európe najvyššie štandardy bezpečnosti, služieb a výhody veľmi konkurenčných cien."

Spoločnosť Air Arabia (Maroc) je joint-venture spoločnosťou a je členom skupiny Air Arabia Group, ktorá zastrešuje prevádzku nízkonákladových prepravcov v Spojených Arabských Emirátoch a v Maroku ako aj širokú škálu vedľajších služieb v turizme. Air Arabia (Maroc) spustila prevádzku zo svojho centra na medzinárodnom letisku Mohammeda V. v marockom meste Casablanca 6. mája tohto roku. V súčasnosti ponúka lety do ôsmich destinácií v Európe, vrátane Barcelony, Bruselu, Istanbulu, Londýna, Lyonu, Marseilles a Milána. Predchádzajúce pôsobisko Jasona Bittera, spoločnosť SkyEurope Airlines, sa dostala pod súdnu ochranu pred veriteľmi na vlastnú žiadosť koncom júna s cieľom reštrukturalizovať firmu po finančnej stránke a hľadať nového investora. Bratislavský súd by mal o reštrukturalizačnom pláne SkyEurope Airlines rozhodnúť 17. júla tohto roku.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Súd uvoľnil lietadlo SkyEurope zadržiavané v Paríži (7. 7. 2009)
 SkyEurope intenzívne rokuje s finančnými investormi (7. 7. 2009)
 Wizz Air nie je podľa SkyEurope ich konkurentom ani náhradou (7. 7. 2009)
 Letecká spoločnosť SkyEurope zmenila vedenie (3. 7. 2009)
 Situácia okolo SkyEurope podľa cestoviek zájazdy neovplyvní (25. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Aj notári a advokáti budú zodpovedať za podvody
<< predchádzajúci článok
Americký veľvyslanec unikol bombovému útoku

Bývalý šéf SkyEurope bude riadiť aerolinky Air Arabia - diskusné fórum čitateľov