Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2023

Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké bojeUkrajina vo štvrtok spustila dlho očakávanú protiofenzívu voči ruským okupantom. Referuje o tom web americkej televízie ABC News s odvolaním sa na nemenovaných ukrajinských predstaviteľov vrátane ...Zdieľať
russia_ukraine_war_08978 676x451 8.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajina vo štvrtok spustila dlho očakávanú protiofenzívu voči ruským okupantom.


Referuje o tom web americkej televízie ABC News s odvolaním sa na nemenovaných ukrajinských predstaviteľov vrátane zdroja blízkeho prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Tí prezradili, že sa začala aktívna fáza ukrajinskej protiofenzívy.

Udalosti nabrali spád


Ukrajinská protiofenzíva sa pravdepodobne rozbiehala pred niekoľkými dňami. Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v pondelok na Twitteri uviedol, že „ruskí a ukrajinskí predstavitelia signalizujú začiatok ukrajinskej protiofenzívy“.

Viac o téme: Vojna na UkrajineV ostatných hodinách však nastal významný vývoj udalostí. Viaceré správy uviedli, že na juhovýchode Ukrajiny, južne od mesta Zaporožžia, sa začali veľké boje.

Nasadili tanky Leopard 2


Dobre umiestnené neoficiálne proukrajinské zdroje uviedli, že juhovýchodný front je čoraz aktívnejší a existujú nepotvrdené obrázky a správy, že do ofenzívy Ukrajincov sú zapojené moderné nemecké tanky Leopard 2.

Šéf ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vo štvrtok ráno povedal, že „udalosti, ktoré sa teraz dejú v prvej línii, signalizujú začiatok ofenzívy a Ukrajina zintenzívni svoje úsilie“.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci spustili protiofenzívu, na juhovýchode krajiny sa podľa viacerých správ začali veľké boje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Zničenie Kachovky je pre Rusov výhodné aj keď prišli o pozície, vážne to zmenilo geografiu a topografiu frontového sektora (8. 6. 2023)
 Stoltenberg zvolal mimoriadne zasadnutie Komisie NATO-Ukrajina (8. 6. 2023)
 Ukrajina: Záplavy po poškodení priehrady ohrozujú kultúrne pamiatky (8. 6. 2023)
 Kachovská priehrada: Voda v častiach Chersonskej oblasti bude stúpať ešte asi 20 hodín (7. 6. 2023)
 Ukrajinci obvinili Rusov, že vyhodili do vzduchu veľkú priehradu a varujú pred záplavami (video) (6. 6. 2023)
 Ruskí vojaci zničili Kachovskú priehradu na juhu Ukrajiny. Ukrajina nariadila evakuácie okolo priehrady Kachovka (6. 6. 2023)
 Zelenskyj sa poďakoval vojakom za správy, ktoré očakáva a hovorí o ruskej panike (6. 6. 2023)
 Zbrane pre Ukrajinu sú určené len na obranu, tvrdí Belgicko a vyšetruje ich použitie v Rusku (5. 6. 2023)
 Ukrajina je dobre pripravená na svoju protiofenzívu. Hrozí eskalácia konfliktu? (5. 6. 2023)
 Slováci markantne zmenili názor, čoraz menej ľudí viní Rusov z rozpútania vojny na Ukrajine (5. 6. 2023)nasledujúci článok >>
Stav pápeža Františka po operácii je celkovo dobrý, všetky jeho audiencie do 18. júna zrušili
<< predchádzajúci článok
Zábery z dronu vyvracajú tvrdenia Rusov, nevidno na nich žiadne stopy po údajnom bombardovaní Kachovky Ukrajincami