Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. augusta 2007

Súťaž pre fotoreportérov a novinárov lokálnych televíziíObjektív Literárneho fondu je názov súťaže, ktorú vyhlásil pre fotoreportérov a novinárov v slovenských lokálnych televíziách Výbor Sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. augusta (WEBNOVINY) - Objektív Literárneho fondu je názov súťaže, ktorú vyhlásil pre fotoreportérov a novinárov v slovenských lokálnych televíziách Výbor Sekcie pre žurnalistiku a novinársku fotografiu Literárneho fondu. Záujemcovia musia svoje súťažné príspevky poslať do 20. októbra tohto roku na adresu Literárny fond, Grösslingová 55, 815 40 Bratislava 1. Každého účastníka môžu prezentovať najviac tri samostatné príspevky alebo ukážky jedného tematického seriálu vyhotovené v troch exemplároch. Podmienkou je, aby boli všetky účastnícke príspevky publikované od 1. januára do 1. októbra tohto roku. Súťažiaci, ktorí pošlú iný ako predpísaný počet príspevkov a exemplárov, budú diskvalifikovaní.

O cenu Objektív Literárneho fondu sa bude bojovať v dvoch kategóriách - spravodajská fotografia a spravodajstvo v lokálnej televízii. Cieľom súťaže je podporiť prácu a kreativitu fotoreportérov a novinárov v slovenských lokálnych televíziách. Víťazov v oboch kategóriách čaká finančná odmena po 15 000 korún, súčasťou prémiovej ceny v oboch kategóriách je odmena 5000 korún.

Prihlášky záujemcov musia obsahovať meno autora, adresu bydliska, jeho telefonický a e-mailový kontakt. Nutné je uviesť aj presný názov a adresu média, ktoré príspevok publikovalo, tiež dátum uverejnenia. K spravodajským fotografiám musia účastníci priložiť výstrižok z periodika, televízne príspevky žiadajú organizátori súťaže predložiť na CD alebo DVD nosičoch. Prihlásené práce posúdi trojčlenná porota, pričom jej zloženie určí výbor sekcie.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vladimír Fruni dostal infarkt, je v nemocnici
<< predchádzajúci článok
Stavba severného obchvatu Banskej Bystrice má stáť 3 mld. Sk

Súťaž pre fotoreportérov a novinárov lokálnych televízií - diskusné fórum čitateľov