Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. júna 2023

Stoltenberg a Erdoğan rokovali o vstupe Švédska do NATOGenerálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg na nedeľňajšom rokovaní s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom ...Zdieľať
jens stoltenberg generalny tajomnik nato 676x451 4.6.2023 (SITA.sk) - Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg na nedeľňajšom rokovaní s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoğanom nedosiahol prelom v otázke členstva Švédska v NATO.


Aliancia chce, aby sa Švédsko stalo jej členom predtým, ako sa 11. a 12. júla v Litve americký prezident Joe Biden stretne s lídrami ďalších členských štátov NATO.

„Prezident Erdoğan a ja sme sa dnes dohodli, že stály spoločný mechanizmus by opäť mal zasadať v týždni, ktorý sa začne 12. júna. Členstvo zvýši bezpečnosť Švédska, ale zároveň posilní NATO a Turecko," povedal Stoltenberg novinárom v Istanbule. „Švédsko si splnilo svoje záväzky," pre členstvo, konštatoval Stoltenberg.

Poznamenal, že krajina po tom, ako viac ako pred rokom požiadala o prijatie do NATO, zmenila svoju ústavu, posilnila protiteroristické zákony a zrušila embargo na export zbraní do Turecka


Zdroj: SITA.sk - Stoltenberg a Erdoğan rokovali o vstupe Švédska do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vrtuľníky, S-300 aj BVP-1. Slovensko patrilo k najväčším poskytovateľom pomoci Ukrajine
<< predchádzajúci článok
Na protivládnej demonštrácii vo Varšave sa podľa odhadu zišlo pol milióna ľudí