Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. januára 2022

Stranu z komiksu o Spider-Manovi vydražili za 3,4 milióna dolárovNa predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme.Zdieľať
Stranu z komiksu o Spider-Manovi vydražili za 3,4 milióna dolárov

Za rekordných 3,4 milióna dolárov vo štvrtok v USA vydražili jedinú stranu z komiksu o superhrdinovi Spider-Manovi z roku 1984. Informuje o tom tlačová agentúra AFP.

Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme, čo neskôr viedlo k vytvoreniu záporného hrdinu – mimozemského symbionta Venoma. Autorom diela je výtvarník Michael Zeck.

Vyvolávacia cena bola 330.000 dolárov, uviedol aukčný dom Heritage Auctions. Štvordňová dražba zameraná na komiksy sa koná v texaskom Dallase. Meno nového majiteľa artefaktu aukčný dom nezverejnil.

Za rekordných 3,4 milióna dolárov vo štvrtok 13. januára 2022 v USA vydražili jedinú stranu z komiksu o superhrdinovi Spider-Manovi z roku 1984. Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme, čo neskôr viedlo k vytvoreniu záporného hrdinu – mimozemského symbionta Venoma. Autorom diela je výtvarník Michael Zeck.

Foto: TASR/AP

 


Strana pochádza z komiksu "Secret Wars No. 8", ktorý vydalo americké vydavateľstvo Marvel Comics.

Dražba odráža narastajúci trend dopytu po memorabíliách populárnej kultúry, ktorý je badateľný od začiatku covidovej pandémie. Záujemcovia platia za komiksy či zberateľské karty rekordné čiastky.

Spider-Man však neláme rekordy len na dražbách, podotýka stanica Sky News. Najnovšia filmová verzia "Spider-Man: Bez domova", ktorá mala premiéru vlani v decembri, zarobila už vyše 1,5 miliardy dolárov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Divadlá v Košickom kraji sa presúvajú naspäť z online priestoru a opäť sa otvoria pre divákov
<< predchádzajúci článok
Štátne divadlo Košice ponúka divákom účasť na otvorených skúškach, vstupné je symbolické