Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. januára 2022

Návštevníkov Oravskej lesnej železnice bude sprevádzať nová aplikáciaTextové a obrazové prvky s možnosťou prehrania zvukovej stopy ponúkajú informácie o železnici, jej histórii, jednotlivých expozíciách, vozovom parku, rozprávkovom lese i kultúre Goralov.Zdieľať
Návštevníkov Oravskej lesnej železnice bude sprevádzať nová aplikácia

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava pripravilo pre návštevníkov Oravskej lesnej železnice mobilnú aplikáciu, ktorá bude plniť funkciu audio sprievodcu. Podľa riaditeľky múzea Márie Jagnešákovej je dostupná v troch jazykových mutáciách – slovenskej, anglickej a poľskej.


Textové a obrazové prvky s možnosťou prehrania zvukovej stopy ponúkajú informácie o železnici, jej histórii, jednotlivých expozíciách, vozovom parku, rozprávkovom lese, kultúre Goralov a okolitej faune a flóre. "Cieľom projektu bolo pripraviť audio sprievodcu pre všetkých návštevníkov, vrátane skupín obyvateľstva so špeciálnymi potrebami, v ktorej sa dozvedia zaujímavosti o Oravskej lesnej železnici," uviedla Jagnešáková.

Projekt zrealizovali s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete. Pôvodne slúžila na zvážanie dreva, dnes patrí medzi turistické atrakcie Oravy. Vlaky Oravskej lesnej železnice odchádzajú na vyhliadkovú jazdu z údolnej stanice Tanečník. Nachádza sa neďaleko obce Oravská Lesná.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Dubaji vystavili čierny diamant Enigma - najväčší brúsený diamant na svete
<< predchádzajúci článok
Česká speváčka Hana Horká, ktorá sa zámerne nakazila koronavírusom, zomrela