Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

Stredoškoláci môžu vytvoriť logo národného projektu PIAACŠtudenti stredných škôl sa môžu zapojiť do súťaže, ktorej cieľom je vytvorenie loga národného projektu Medzinárodné hodnotenie kľúčových ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bratislava 10. septembra (TASR) – Študenti stredných škôl sa môžu zapojiť do súťaže, ktorej cieľom je vytvorenie loga národného projektu Medzinárodné hodnotenie kľúčových kompetencií dospelých (PIAAC). TASR o tom informoval odbor komunikácie a protokolu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR.


"Cieľom súťaže je získať unikátny návrh logotypu, ktorý bude národný projekt PIAAC charakterizovať a funkčne prezentovať. Logo bude využívané v čase realizácie národného projektu a bude slúžiť na prezentovanie jeho aktivít v jednotnej a ľahko identifikovateľnej podobe," uviedol rezort školstva. Do súťaže sa môže zapojiť ktorýkoľvek študent strednej školy na Slovensku. Súťaž trvá do 15. novembra.

PIAAC realizuje Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania na Slovensku od septembra 2018. Na národnom projekte podporenom z operačného programu Ľudské zdroje spolupracuje aj Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Tá pripravuje druhý cyklus medzinárodného výskumu kompetencií dospelých v štúdii PIAAC. Slovensko sa spoločne s viac ako 30 krajinami zapojilo do tejto medzinárodnej štúdie druhýkrát.

"Podstata výskumu spočíva v tom, že zapojená krajina OECD na reprezentatívnej vzorke dospelých respondentov testuje úroveň ich kľúčových kompetencií – schopností a zručností dospelých, ktoré sú nevyhnutné pre ich uplatnenie sa v každodennom živote."

Napríklad čítanie s porozumením, vyhľadávanie informácií predovšetkým v elektronickej podobe, používanie počítačov a schopnosť riešiť úlohy a problémy v technologicky vyspelom prostredí,"
priblížil rezort školstva. Štúdia OECD PIAAC je do veľkej miery podobná medzinárodnému meraniu PISA, preto sa o nej hovorí ako o meraní PISA pre dospelých. Cieľovou skupinou je populácia vo veku 16 až 65 rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemeckí poslanci začali v utorok debatu o rozpočte na rok 2020
<< predchádzajúci článok
Finančná správa hodnotí používanie rekreačných poukazov ako uspokojivé

Stredoškoláci môžu vytvoriť logo národného projektu PIAAC - diskusné fórum čitateľov