Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2021

Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad BodvouOkresný súd Košice I oslobodil obžalovaného z trestného činu krivej výpovede v prípade, ktorý súvisí s policajnou raziou v Moldave nad Bodvou z roku 2013. Ako informovala Michaela Pavelková zZdieľať
gettyimages 465058285 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Okresný súd Košice I oslobodil obžalovaného z trestného činu krivej výpovede v prípade, ktorý súvisí s policajnou raziou v Moldave nad Bodvou z roku 2013. Ako informovala Michaela Pavelková z Kancelárie verejného ochrancu práv, ombudsmanka Mária Patakyová privítala oslobodenie Leonarda H. s tým, že je neprijateľné, aby v demokratickom a právnom štáte čelili obete policajného násilia podobným obvineniam.


„Od samotného incidentu uplynulo už skoro osem rokov. Z hľadiska trvania zásahu do ľudských práv obete to bolo mimoriadne dlhé a náročné obdobie, no je evidentné, že presadzovanie ľudských práv má svoje opodstatnenie," povedala Patakyová.

Ešte v septembri 2020 Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že polícia v júni 2013 nehumánne zaobchádzala s dvoma príslušníkmi rómskej komunity v Moldave nad Bodvou. Pri policajnom zásahu proti rómskej komunite na ulici Budulovská bolo vtedy zranených viac ako 30 ľudí. Následne šesť obyvateľov osady čelilo stíhaniu pre trestný čin krivej výpovede. Konečný verdikt v ich prípade, s výnimkou Leonarda H., ešte nepadol.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slobodné médiá a bezpečnosť novinárov musí byť pre Slovensko prioritou, apeluje Úrad vlády SR
<< predchádzajúci článok
Sociálna poisťovňa predĺžila poberanie nemocenského, musíte však splniť tri základné podmienky

Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou - diskusné fórum čitateľov