Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2021

Slobodné médiá a bezpečnosť novinárov musí byť pre Slovensko prioritou, apeluje Úrad vlády SRSlobodné nezávislé médiá a bezpečnosť novinárov musia byť pre Slovensko stále prioritou. Uviedol to tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR (ÚV SR) pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače. ...Zdieľať
gettyimages 1178774744 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Slobodné nezávislé médiá a bezpečnosť novinárov musia byť pre Slovensko stále prioritou. Uviedol to tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR (ÚV SR) pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače. Pripomenul, že Slovensko zažilo bezprecedentný útok na prácu novinára.


Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej odkryla podľa ÚV SR otázku bezpečnosti novinárskeho povolania. Konštatoval, že sloboda tlače garantuje bezpečnosť pre všetkých a aj pandémia ukázala dôležitosť spoľahlivých a pravdivých informácií. Ako ďalej zhodnotil, zvádzať úspešný boj proti dezinformáciám, hoaxom či konšpiráciám sa dá iba za pomoci slobodných a nezávislých médií.

Podľa ÚV SR prístup k slobodným a kvalitným informáciám v plnej miere zaisťujú práve slobodné a nezávislé médiá.

„Novinári potrebujú prostredie, v ktorom budú môcť bezpečne vykonávať svoju prácu a napĺňať svoje jedinečné poslanie vo vzťahu k spoločnosti. Zároveň je úlohou štátu vytvárať podmienky a predpoklady na ich fungovanie bez akéhokoľvek ohrozenia,“ vysvetlil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Slobodné médiá a bezpečnosť novinárov musí byť pre Slovensko prioritou, apeluje Úrad vlády SR © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členské štáty Únie by mali zrušiť cestovné reštrikcie pre plne zaočkovaných, navrhuje Európska komisia
<< predchádzajúci článok
Súd oslobodil obžalovaného v kauze krivej výpovede o policajnej razii v Moldave nad Bodvou

Slobodné médiá a bezpečnosť novinárov musí byť pre Slovensko prioritou, apeluje Úrad vlády SR - diskusné fórum čitateľov