Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. marca 2020

Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevratSúd v Drážďanoch uznal osem krajne pravicových extrémistov vinných z plánovania násilného štátneho prevratu. Jedného muža odsúdil za vytvorenie teroristickej skupiny Revolution Chemnitz a ďalších ...Zdieľať
germany_chemnitz_07243 2a3edceeda324ee4a1bb881ff88c0638 676x422 24.3.2020 (Webnoviny.sk) - Súd v Drážďanoch uznal osem krajne pravicových extrémistov vinných z plánovania násilného štátneho prevratu. Jedného muža odsúdil za vytvorenie teroristickej skupiny Revolution Chemnitz a ďalších siedmich za členstvo v nej.


Piatich obvinených tiež uznal vinnými z vážneho narušenia verejného poriadku a jedného z ublíženia na zdraví. Muži, ktorí sú vo veku od 22 do 32 rokov, dostali tresty v trvaní od 27 mesiacov až do päť a pol roka.

Muži sa podľa spolkových prokurátorov snažili získať strelné zbrane a plánovali v Nemecku zvrhnúť demokratický poriadok. Podozriví boli vedúcimi osobnosťami na neonacistickej, skinheadskej a chuligánskej scéne v nemeckom meste Chemnitz.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevrat © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump chce opatrenia proti koronavírusu čo najskôr zrušiť, viac ho zaujíma poškodenie americkej ekonomiky
<< predchádzajúci článok
Členské štáty EÚ súhlasili so začatím prístupových rokovaní s Albánskom a Severným Macedónskom

Súd poslal osem krajne pravicových extrémistov do väzenia, v Nemecku plánovali štátny prevrat - diskusné fórum čitateľov