Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. novembra 2023

Súd vrátil do práce aj policajta Sabotu, podľa advokáta je stav „3:3”Mestský súd v Bratislave IV vrátil do práce ďalšieho policajta - Milana Sabotu. Ako na sociálnej sieti uviedol advokát Peter Kubina, ...Zdieľať
6161138_1200x 676x396 30.11.2023 (SITA.sk) - Mestský súd v Bratislave IV vrátil do práce ďalšieho policajta - Milana Sabotu. Ako na sociálnej sieti uviedol advokát Peter Kubina, pomyselný stav je aktuálne 3:3.

Čakajú ešte na jedno rozhodnutie


Kubina tiež uviedol, že na rozhodnutie v prípade jedného z policajtov, konkrétne Branislava Dunčka, stále čakajú. Lehota na rozhodnutie by mala uplynúť vo štvrtok.

„Naše návrhy boli všetky odôvodnené rovnako, pričom o každom z nich rozhodoval, resp. rozhoduj, iný sudca alebo sudkyňa, ktorým boli návrhy pridelené náhodne elektronickou podateľňou. Vykryštalizovali sa tu dva protichodné názory na otázku právomoci, a preto je namieste, aby sa k veci vyjadril odvolací súd a tieto názory “zrovnal”, či už jedným, alebo druhým smerom,“ uviedol advokát.

Podali už aj odvolania


Stav je momentálne taký, že trom policajtom, Brankovi Kiššovi, Štefanovi Mašinovi a Milanovi Sabotovi, súd nariadil navrhované neodkladné opatrenia. Súd rozhodol, že má právomoc rozhodovať v antidiskriminačnom spore a ako predbežnú otázku posudzoval súlad konania ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) so zákonom o ochrane oznamovateľov, a to konkrétne nezískanie predošlého súhlasu od Úradu na ochranu oznamovateľov.

„V prípade ďalších troch policajtov, Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Róberta Magulu, súd rozhodol, že nemá právomoc a k meritu veci, teda k súladu konania ministra vnútra so zákonom o ochrane oznamovateľov, sa nevyjadril,“ priblížil Kubina. Doplnil, že dané rozhodnutia rešpektujú, no svoj nesúhlas s nimi prejavili podaním odvolania.

„Všetky tieto rozhodnutia boli odôvodnené v zásade totožne a proti všetkým sme už podali odvolania, tiež odôvodnené v zásade totožne,“ dodal Kubina.


Zdroj: SITA.sk - Súd vrátil do práce aj policajta Sabotu, podľa advokáta je stav „3:3” © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nikto nesmie sedieť za vyjednávacím stolom s pištoľou pri spánku, Pellegrini plánuje navštíviť Ukrajinu (video)
<< predchádzajúci článok
Na súd s obžalovaným pre úkladnú vraždu prišla matka obete, po psychickom zrútení si ju vzali zdravotníci