Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. augusta 2021

Súd vyhovel žiadosti prokurátora a Sheile, ktorá podpálila korán, uložil psychiatrickú liečbuSamosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v utorok 10. augusta vyhovel návrhu prokurátoraZdieľať
gettyimages 463518799 676x451 10.8.2021 (Webnoviny.sk) - Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku v utorok 10. augusta vyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry a Sheile Sz. uložil ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou.


Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Doplnila, že rozhodnutie nie je právoplatné, Sheila Sz. totiž proti nemu podala sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR (NS SR). O uložení ochranného liečenia pritom rozhodol súd ešte v apríli tohto roku. NS SR však vec vrátil na opätovné rozhodnutie.

Vyrábala extrémistický materiál


Sheila Sz. čelila trestnému stíhaniu pre trestné činy výroby a rozširovania extrémistického materiálu, hanobenia rasy, národa a presvedčenia, podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti a násilia proti skupine obyvateľov.

Stíhanie voči nej súviselo s videom, na ktorom ešte v roku 2017 ukazovala knihu s nápisom The Quran, o ktorej opakovane tvrdila, že je to korán. Na videu zverejnenom na internete z nej vytrhávala strany, hádzala ich na zem a potom ich zapálila.

Koránom si utrela zadok


Jednou zo strán si pritom na videu utrela zadok a roztrhanú knihu pomočila. Zároveň vyzývala na boj proti moslimom. Súd pôvodne v tejto veci vytýčil na začiatku tohto roku hlavné pojednávanie, neskôr však konanie zastavil.

Polícia Sheilu zadržala vo februári 2017, pričom v jej prípade navrhovali väzobné stíhanie. NS SR však v marci toho roku väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Obžalovaná bola opätovne zadržaná v októbri 2020. Dôvodom boli obvinenia pre trestné činy hanobenia rasy a národa, prečin nebezpečného vyhrážania sa a iné skutky. Podľa medializovaných informácií sa totiž v ďalšom videu vyhrážala prezidentke Zuzane Čaputovej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Súd vyhovel žiadosti prokurátora a Sheile, ktorá podpálila korán, uložil psychiatrickú liečbu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britský princ Andrew čelí obvineniu zo sexuálnych útokov, žalobu podala jedna z Epsteinových obetí
<< predchádzajúci článok
Trúfne si na neuveriteľnú výhru ďalší Slovák? V hre je až 90 mil. EUR!

Súd vyhovel žiadosti prokurátora a Sheile, ktorá podpálila korán, uložil psychiatrickú liečbu - diskusné fórum čitateľov