Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. júna 2021

Sudca Miľan má dočasne pozastavený výkon funkcie, odmietal pojednávať v rúškuSúdna rada SR dočasne pozastavila výkonu funkcie sudcovi Okresného súdu Zvolen ...Zdieľať
thinkstockphotos 639884564 676x451 18.6.2021 (Webnoviny.sk) - Súdna rada SR dočasne pozastavila výkonu funkcie sudcovi Okresného súdu Zvolen Daliborovi Miľanovi.


Návrh predložil predseda Súdnej rady SR Ján Mazák a vysvetlil, že sudca Miľan sa dlhodobo odmieta podrobiť protiepidemickým opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Podľa predsedu súdnej rady Dalibor Miľan vážne ohrozuje dôveryhodnosť a dobrú povesť súdnictva.

Ospravedlňoval sa lekárskymi správami


Sudca nepopiera, že odmieta pojednávať s prekrytými dýchacími cestami. Ako uviedol predseda súdnej rady, svoje konanie ospravedlňoval dvoma lekárskymi správami. „Tie nekonštatujú žiaden taký zdravotný dôvod, ktorý by vytváral výnimku pri používaní respirátora,“ povedal Mazák.

Ďalej sudca tvrdí, že vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR o povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest sú neplatné. Podľa predsedu súdnej rady Dalibor Miľan vážne ohrozuje dôveryhodnosť a dobrú povesť súdnictva.

Návrh je podľa neho nedôvodný


Pred súdnou radou sudca Okresného súdu Zvolen povedal, že návrh považuje za „absolútne“ nedôvodný. „Nie som si vedomý, že by som nespĺňal morálny štandard sudcu. Pokiaľ ide o samostatnú profesionálnu etiku a mravné vzťahy,“ skonštatoval Miľan.

Navrhol tiež, aby bolo nariadené znalecké dokazovanie o existencií asymptomatického prenosu ochorenia COVID-19. „Z toho dôvodu, že viacerí členovia súdnej rady sa dnes vyjadrili, že veria v takýto prenos a ničím svoje tvrdenia nepodložili,“ pokračoval Miľan. Tento návrh súdna rada odmietla.

Policajtom dal pokutu


Dalibor Miľan viacnásobne odmietol pojednávať a rozhodovať s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Dňa 31. mája nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen. Zároveň jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami.

V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní konanom 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.


Zdroj: Webnoviny.sk - Sudca Miľan má dočasne pozastavený výkon funkcie, odmietal pojednávať v rúšku © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Párik nútil mladú ženu k poskytovaniu sexuálnym službám, hrozí im až 12 rokov za mrežami
<< predchádzajúci článok
Pellegrini vyvracia fámy OĽaNO o tajnom zaočkovaní proti koronavírusu (video)

Sudca Miľan má dočasne pozastavený výkon funkcie, odmietal pojednávať v rúšku - diskusné fórum čitateľov