Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. novembra 2023

Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za svoj výrok, vydané opatrenie však naďalej považuje za nezákonnéMinister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Mestského súdu Bratislava IV Michalovi Kubišovi za ...Zdieľať
img_6705 2 676x451 14.11.2023 (SITA.sk) - Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Mestského súdu Bratislava IV Michalovi Kubišovi za vyjadrenie, že by mu malo hroziť disciplinárne stíhanie za nezákonné rozhodnutie v prípade odvolaného viceprezidenta Policajného zboru Branka Kišša.


Ako napísal na sociálnej sieti, jeho vyjadrenie neprospelo vecnej diskusii, aká je v podobných prípadoch nevyhnutná, a mohlo sa dotknúť celého sudcovského stavu, čo ho mrzí.

Nechce byť ako iní politici


Nechcem byť ako bývalá ministerka spravodlivosti alebo iní politici bývalej vládnej koalície, ktorí sa vyjadrovali nedôstojne na adresu viacerých sudcov,“ povedal Šutaj Eštok.

Zároveň zdôraznil, že naďalej trvá na tom, že neodkladné opatrenie vydané týmto sudcom je nezákonné, nemalo byť vôbec vydané a už vonkoncom v danom znení, a ministerstvo vnútra sa proti nemu bude brániť všetkými dostupnými právnymi cestami.

Debata o nezákonnosti tohto rozhodnutia však musí ostať v čisto vecnej rovine,“ dodal minister vnútra.

Sudca sa dopustil trestného činu


Šutaj Eštok v súvislosti s rozhodnutím, že sa policajný viceprezident Branko Kišš môže vrátiť do práce uviedol, že sudca Kubiš sa svojím rozhodnutím možno dopustil trestného činu.

Povedal tiež, že vyvodenie disciplinárnej zodpovednosti konzultoval aj s ministrom spravodlivosti, ktorý bude rozhodovať, či je potrebné proti menovanému sudcovi začať disciplinárne konanie.


Zdroj: SITA.sk - Šutaj Eštok sa ospravedlnil sudcovi Kubišovi za svoj výrok, vydané opatrenie však naďalej považuje za nezákonné © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kľúčová investícia PZPN! Čas na Národné centrum školenia, výskumu a tréningu futbalu
<< predchádzajúci článok
NAKA zasahuje pre podozrenia z machinácií pri verejnom obstarávaní, zadržali už viaceré osoby