Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. januára 2022

Svitko prišiel v prvej etape Rely Dakar 2022 do cieľa jedenásty, v celkovom poradí je dvanásty


Tagy: Rely Dakar

Slovenský reprezentant Štefan Svitko sa v nedeľu posunul už na 12. priečku celkovej klasifikácie súťaže motocyklistov na tohtoročnej edícii Rely Dakar v Saudskej Arábii. Tridsaťdeväťročný ...Zdieľať
saudi_dakar_rally_01307 9d4f4aa18d7e47f4a262a8345ffacd8b 676x451 2.1.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský reprezentant Štefan Svitko sa v nedeľu posunul už na 12. priečku celkovej klasifikácie súťaže motocyklistov na tohtoročnej edícii Rely Dakar v Saudskej Arábii.


Tridsaťdeväťročný Žaškovčan figuroval po sobotňajšom prológu na 33. pozícii, keďže mal problémy s roadbookom, no v nedeľu dosiahol jedenásty najlepší čas (+17:41 min) posunul sa už do druhej desiatky.

Absolvovali vyše päťsto kilometrov


Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu triumfoval Austrálčan Daniel Sanders, za ktorým Svitko aktuálne zaostáva o 28:36 min.

Druhú priečku si udržal Čiľan Pablo Quintanilla, ktorý na lídra stráca 3:07 min, tretí je priebežne Rakúšan Matthias Walkner (+11:06 min).

V nedeľu jazdci absolvovali spolu 514 kilometrov, z nich 333 km bolo meraných. Štart aj cieľ bol v Ha'il. Trať už absolvovalo 86 motocyklistov.

Obhajca prvenstva spred roka Kevin Benavides z Argentíny po 4. pozícii v sobotu klesol až za Svitka na 14. stupienok.

Kamióny sú ešte na trati


V súťaži štvorkoliek je priebežným lídrom Laisvydas Kancius z Litvy, obhajca prvenstva Manuel Andújar z Argentíny po triumfe v sobotňajšom prológu klesol zatiaľ na 10. pozíciu.

Medzi automobilmi bol rovnako ako v sobotu aj v nedeľu najlepší Nasser Al-Attiyah z Kataru, druhý je v neúplnom poradí Francúz Sébastien Loeb a tretí zatiaľ Čech Martin Prokop.

Predpísaný meraný úsek zatiaľ absolvovalo len 13 automobilov a vo výsledkoch zatiaľ nefigurujú po nedeli druhý Francúz Carlos Sainz, tretí Juhoafričan Brian Baragwanath ani Čech Miroslav Zapletal so slovenským spolujazdcom Marekom Sýkorom.

V súťaži kamiónov sú všetky stroje ešte na trati, súčasťou posádky Maďara Zsolta Darásziho je aj Slovák Ľubomír Palčo.


Zdroj: Webnoviny.sk - Svitko prišiel v prvej etape Rely Dakar 2022 do cieľa jedenásty, v celkovom poradí je dvanásty © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Rely Dakar
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novoročné súboje v Premier League patrili hosťom, Kucka odohral za Watford celý zápas
<< predchádzajúci článok
Djokovičova situácia sa vyjasní v najbližších dňoch, tvrdí Tiley