Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2019

Sýrske rodiny sa vracajú domov do Rakky, kde ich veľmi nevítajúIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Rakka 22. septembra (TASR) - Kurdmi vedená regionálna vláda v severovýchodnej Sýrii umožnila stovkám sýrskych rodín spriaznených s Islamským štátom (IS) vrátiť sa domov, do mesta Rakka.


Ide o pokus o zmierenie s cieľom dostať ženy a deti z atmosféry radikalizácie, ktorá vládne vo vysťahovaleckom tábore al-Haul. Mnoho ľudí, ktorí tam žijú, totiž je alebo svojho času bolo nejakým spôsobom napojených na extrémistickú organizáciu Islamský štát, približuje agentúra AP.

Samotní obyvatelia Rakky však navrátilcom vôbec nedôverujú a radšej sa im vyhýbajú. Vedenie mesta povolilo návrat približne 700 rodinám z al-Haulu. Radnica argumentuje, že je lepšie rodiny priviesť späť domov, než ich naďalej nechať vystavené islamistickému radikalizmu.

Novinári agentúry AP napríklad oslovili istú Um Mahmúdovú, ktorá sa po dvoch rokoch, čo pôsobila v radoch Islamského štátu, vrátila do Rakky a našla síce svoj dom čiastočne zhorený, ale obývateľný. Okolití obyvatelia sa však k nej správajú nepriateľsky a nie sú veľmi ochotní ju medzi seba prijať, opisuje AP vo svojom fíčri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci majú na aktuálnej schôdzi opäť voliť kandidátov na sudcov ÚS
<< predchádzajúci článok
Odvolávanie Pellegriniho bolo podľa politologičky viac o kauzách, Ficovo vystúpenie nebolo nutné

Sýrske rodiny sa vracajú domov do Rakky, kde ich veľmi nevítajú - diskusné fórum čitateľov