Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2023

Tajná dohoda s Bratislavou? Podľa Vetráka sa má hlavnému mestu ujsť 50 miliónov eurNa základe tajnej dohody by mala Bratislava dostať 50 miliónov eur. Uviedol to na utorkovej tlačovej besede predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) ...Zdieľať
vetrak 676x391 16.5.2023 (SITA.sk) - Na základe tajnej dohody by mala Bratislava dostať 50 miliónov eur. Uviedol to na utorkovej tlačovej besede predseda Ústavnoprávneho výboru Národnej rady SR Milan Vetrák (OĽaNO) s vysvetlením, že pre pokles cien energií sa pôvodná suma 200 miliónov eur, ktorá bola určená na energie pre samosprávy, neminula. Z tejto sumy zostalo približne 50 miliónov eur z celého Slovenska.

Dohoda výlučne s Bratislavou


Ako Vetrák vysvetlil, dozvedeli sa informácie z prostredia Úradu vlády SR, ako aj z ďalších rezortov štátnej správy, že sa pripravuje dohoda výlučne s Bratislavou, a teda, aby sa daných 50 miliónov eur dalo iba Bratislave.

Ako Vetrák ďalej uviedol, je to na úkor všetkých obcí a miest na Slovensku a správne by bolo spravodlivé rokovanie s mestami a obcami na celom Slovensku o tom, akým spôsobom by sa 50 miliónov eur dalo medzi ne férovo rozdeliť.

Podpora OĽaNO je otázna


Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) vyzvalo premiéra Ľudovíta Ódora, aby sa k tajnej dohode vyjadril a aby zodpovedal otázku, či chce takýmto spôsobom pristupovať k obciam a mestám na Slovensku, a či mieni takúto dohodu uzavrieť.

Predseda OĽaNO Igor Matovič dodal, že v prípade, že nový premiér na takúto dohodu pristúpi, jeho vláda nebude mať ich podporu.

„Považujeme to za zarážajúce a odmietame takéto tajné a netransparentné dohody," vyhlásil Vetrák s tým, že nepopiera skutočnosť, že aj Bratislava potrebuje pomôcť. Je však podľa neho potrebné rokovať o tom, aké problémy majú aj ďalšie obce a v čom im treba pomôcť.


Zdroj: SITA.sk - Tajná dohoda s Bratislavou? Podľa Vetráka sa má hlavnému mestu ujsť 50 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Béla Tarr si v Košiciach prevezme Zlatú kameru Art Film Festu
<< predchádzajúci článok
Obvinenia voči Prigožinovi môžu nahrať úsiliu Kremľa o jeho verejné zdiskreditovanie