Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Tesco spolu so zákazníkmi daruje ľuďom v núdzi pred letom 21 ton potravínSlováci sú štedrí a pomáhajú aj v náročných časoch, o čom svedčí, že sa neváhali zapojiť do špeciálnej Potravinovej zbierky. Počas dvoch dní zákazníci v obchodoch Tesco na pomoc ľuďom v núdzi ...Zdieľať
tesco letna potravinova zbierka 2023 676x451 21.6.2023 (SITA.sk) - Slováci sú štedrí a pomáhajú aj v náročných časoch, o čom svedčí, že sa neváhali zapojiť do špeciálnej Potravinovej zbierky. Počas dvoch dní zákazníci v obchodoch Tesco na pomoc ľuďom v núdzi darovali 21 ton potravín a drogérie v hodnote 56-tisíc eur. Pre záujemcov o darovanie, ktorí nestihli návštevu predajne, letná Potravinová zbierka pokračuje až do 30. júna 2023 prostredníctvom služby Tesco Online nákupy.


Cestoviny, ryžu, strukoviny, šampóny i detské výživy patria k tisícom výrobkom, ktoré Slováci darovali v obchodoch Tesco na pomoc ľuďom v núdzi. Reťazec v reakcii na narastajúci počet ľudí v náročnej ekonomickej situácii zorganizoval 16. a 17. júna 2023 mimoriadnu letnú Potravinovú zbierku vo vybraných 76 predajniach. Najviac ľudí sa do letnej Potravinovej zbierky zapojilo v supermarkete Krásno nad Kysucou a v hypermarketoch Žilina Obvodová a v Trnave.

"Teší nás, že aj v náročnej ekonomickej situácii Slováci opäť ukázali solidaritu s ľuďmi, ktorí sa ocitli v náročných životných situáciách. Potravinová zbierka v Tescu je najväčšou svojho druhu a už desaťročie pomáha tým najzraniteľnejším, ako sú napríklad rodičia samoživitelia či dôchodcovia. Letnú potravinovú zbierku sme zorganizovali aj na základe informácií od našich charitaívnych partnerov, ktorí avizujú nárast ľudí v núdzi. Veríme, že 21 ton doteraz vyzbieranej pomoci sa dostane na správne miesta čo najskôr. Po skončení zbierky Tesco navyše daruje charitatívnym organizáciám sumu vo výške 10 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov– v kamených predajniach aj cez Tesco Online nákupy. Naším charitatívnym partnerom a ich dobrovoľníkom patrí naša vďaka, za dlhodobú spoluprácu a výrazne angažovanie sa v tejto zbierke," konštatuje Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Darované potraviny a hygienické potreby si priamo z obchodov odviezli charitatívni dobrovoľníci Slovenskej katolíckej charity a Potravinovej banky Slovenska. Všetky dary sú už na ceste tým, ktorí ich najviac potrebujú – najmä osamelým seniorom, rodičom samoživiteľom, ľuďom bez domova a ďalším, ktorí sa ocitli v neľahkej situácii.

"V mene ľudí v núdzi, ktorým odovzdáme potraviny a drogériu z tejto zbierky, chcem vyjadriť veľké poďakovanie všetkým darcom. Každý svojím dielom prejavil solidaritu a tým aj svoju pomoc ľuďom, ktorí túto pomoc potrebujú. ĎAKUJEME, " povedal Miroslav Dzurech, generálny sekretár Slovenskej katlíckej charity.

Spoločnosť Tesco je pevnou súčasťou komunít na celom Slovensku už vyše 27 rokov. Najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku reťazec organizuje už od roku 2013. Odvtedy spolu so zákazníkmi vyzbieralo viac ako 1 000 ton potravín a hygienických potrieb pre ľudí v núdzi v hodnote vyše 1,6 milióna eur. Tradičné zbierky pred Vianocami v posledných rokoch reťazec doplnil aj o mimoriadne zbierky na pomoc ľuďom v náročných časoch pandémie, vojny na Ukrajine a tentoraz pomáha zraniteľným skupinám, ktoré najviac postihla inflačná kríza.

Mimoriadna letná Potravinová zbierka spoločnosti Tesco pokračuje aj naďalej. Zákazníci, ktorí nestihli zbierku v predajniach, sa môžu až do konca júna zapojiť a pomôcť aj z pohodlia domova prostredníctvom služby Tesco Online nákupy.

Fakty o Potravinovej zbierke Tesca pre ľudí v núdzi:  • Najväčšia Potravinová zbierka na Slovensku vyše desaťročia

  • Tesco ju organizuje od roku 2013

  • Doteraz zákazníci spolu s Tesco vyzbierali vyše 1 000 ton potravín a hygienických potrieb v hodnote viac ako 1,6 milióna eur

  • Tesco spolupracujúcim charitám po skončení každej zbierky daruje navyše sumu vo výške 10 % z hodnoty všetkých darovaných výrobkov


Informačný servis


Zdroj: SITA.sk - Tesco spolu so zákazníkmi daruje ľuďom v núdzi pred letom 21 ton potravín © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri cestách do zahraničia potrebujete nielen EPZP, ale aj komerčné poistenie
<< predchádzajúci článok
Novelizácia financovania RTVS je podľa Galla dobrou správou, veľa však bude závisieť od riaditeľa