Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

28. novembra 2022

Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symbolikuKazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev sa v pondelok stretol s ruským lídrom Vladimirom Putinom. Schôdzka sa uskutočnila ...Zdieľať
kasym zomart tokajev vladimir putiin 676x451 28.11.2022 (Webnoviny.sk) - Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev sa v pondelok stretol s ruským lídrom Vladimirom Putinom. Schôdzka sa uskutočnila týždeň po tom, ako Tokajev zvíťazil v predčasných prezidentských voľbách a na sedem rokov získal post hlavy štátu.


Na začiatku stretnutia kazašský prezident povedal, že jeho prvá cesta do zahraničia po voľbách, v ktorých dostal viac ako 80 percent hlasov, má „veľký politický význam. Samozrejme, táto návšteva určite má istú politickú symboliku". Putin konštatoval, že obe krajiny majú „spoločnú túžbu rozvíjať naše vzťahy presne s kapacitou, s ktorou sa vyvíjali, a samozrejme, sa budú rozvíjať v budúcnosti".

Kazachstan je významný spojenec Ruska a obe krajiny majú 7 600 kilometrov dlhú spoločnú hranicu. Prezident Kasym-Žomart Tokajev si však v súvislosti s vojnou na Ukrajine od Moskvy zachováva odstup. Odmietol, napríklad, uznať separatistické proruské regióny na Ukrajine za suverénne štáty.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tokajev sa stretol s Putinom, jeho návšteva v Moskve má istú politickú symboliku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najväčšia aktívna sopka na svete Mauna Loa začala chrliť popol
<< predchádzajúci článok
Vodič pri cúvaní zrazil chodkyňu, neprežila (foto)