Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

25. septembra 2022

Toto je ten úplne najhorší druh mäsa. Môže viesť k rozvoju mnohých typov rakovinyStále viac odborníkov bije na poplach, aby ľudia obmedzili alebo úplne vyradili bravčové mäso z jedálnička.Zdieľať
Toto je ten úplne najhorší druh mäsa. Môže viesť k rozvoju mnohých typov rakoviny

Toto mäso môže stáť za vznikom mnohých závažných ochorení, ako je rakovina alebo cirhóza pečene.

Ako sa ukazuje, siahnuť po bravčovom mäse nie je tou najlepšou voľbou. Jeho konzumácia zvyšuje riziko hepatitídy E. Choroba sa zo začiatku neprejavuje žiadnymi príznakmi. V pokročilejšom štádiu sa môže rozvinúť pečeňové zlyhanie, myokartitída, pankreatitída alebo závažné neurologické poruchy. Vírus umiera keď je vystavený teplotám nad 70 stupňov Celzia.

Ďalším rizikom bravčového mäsa je roztrúsená skleróza, stav ktorý postihuje nervový systém. Pri tejto chorobe sa nervové vzruchy neprenášajú správne. Príznaky zahrňujú chronickú únavu, parézu, bolesť a necitlivosť v končatinách.Do rizikovej skupiny patria pracovníci mäsokombinátu, ktorí sú vystavení cudzím antigénom vdychovaním tkanivových častíc prítomných u prasiat.

WHO varovala, že pravidelná konzumácia veľkého množstva bravčového mäsa môže prispieť k rozvoju rakoviny hrubého čreva, pažeráka, pľúc, pečene, pankreasu a tiež cirhóze. Týka sa to produktov ako sú údeniny, salámy, klobásy alebo mäsové konzervy. Spracované mäso obsahuje dusičnany a dusitany, ktoré sa menia na karcinogénne látky.

Pokiaľ chcete nutne jesť bravčové mäso, nezabudnite si ho kúpiť z osvedčeného zdroja. Pred prípravou pokrmu je treba mäso riadne tepelne pripraviť. Najlepším riešením je minimalizovať konzumáciu hovädzieho, bravčového alebo jahňacieho mäsa. Alebo úplne vylúčiť červené mäso z nášho jedálnička. Najlepšou voľbou je zaradiť do jedálnička husacie, kuracie, morčacie mäso alebo králika.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rozkrojená cibuľa v miestnosti. Fígeľ našich babičiek, ktorý naozaj funguje
<< predchádzajúci článok
Sochy od Brada Pitta: Herec vo Fínsku vystavil svoje sochárske diela

Toto je ten úplne najhorší druh mäsa. Môže viesť k rozvoju mnohých typov rakoviny - diskusné fórum čitateľov

Tento druh masa25.9. 11:50:17