Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

25. septembra 2022

Rozkrojená cibuľa v miestnosti. Fígeľ našich babičiek, ktorý naozaj fungujeMáte doma veľkú zásobu cibule? Ak nie, rýchlo si pre ňu zájdite napríklad do obchodu.Zdieľať
Rozkrojená cibuľa

Momentálne nastáva obdobie, kedy nás vo veľkom skole kašeľ, chrípka či prechladnutie, a práve cibuľa je v boji proti týmto chorobám skvelým pomocníkom. Presvedčili sme sa o tom sami, pretože sme vyskúšali jeden z „cibuľových“ fígľov našich babičiek. A naozaj funguje!

O cibuli sa hovorí, že je to prírodné antibiotikum, ktoré má všestranné liečebné použitie. Naše babičky a prababičky cibuľou liečili aj suchý dráždivý kašeľ, ktorý dokáže potrápiť hlavne v noci. Ich liečebný fígeľ je pritom úplne jednoduchý. Olúpete cibuľu, rozkrojíte ju na pol a necháte ju na nočnom stolíku vedľa postele cez celú noc. Zaručujeme, lebo sme to vyskúšali na vlastnej koži, že potom ani raz nezakašlete a na druhý deň vám bude o dosť lepšie!

V čom tento fígeľ spočíva? Celú noc budete inhalovať výpary z cibule, a to najmä sírne zlúčeniny sulfoxidy a tiosulfináty a tiež silice allín a allicín, ktoré majú silný antibiotický a protizápalový účinok a ničia baktérie a vírusy. Tým priaznivo pôsobí aj pri chorobách dýchacích ciest, ako je práve suchý drážidvý kašeľ. Silice z cibule navyše dezinfikujú ústnu dutinu, nosovú sliznicu a ďalej aj dýchacie cesty.

Olúpaná cibuľa v miestnosti má podľa skúseností našich babičiek aj prababičiek aj ďalšie pozitívne účinky. Aj dnešné bylinkárky odporúčajú, aby sme mali v miestnosti, kde spíme alebo kde pracujeme, rozkrojenú cibuľu. Cibuľa vraj týmto spôsobom dezinfikuje vzduch.

Podľa ďalšej z babských rád vám rozkrojená cibuľa, ktorú budete mať na tanieriku na nočnom stolíku, môže pomôcť aj od nádchy, prechladnutia a dokonca chrípky. Dôležité je, aby cibuľa bola čo najviac pri hlave chorého človeka, ktorý potom môže intenzívnejšie inhalovať liečivé cibuľové výpary. A ako často by ste mali cibuľu v tomto prípade meniť? Po desiatich až dvanástich hodinách, nožom zrežete vrchný plátok. Keď bude cibuľa príliš okrájaná, jednoducho ju vymeňte za novú.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Chodenie naboso má mnoho benefitov, nie je však vhodné pre každého (7. 9. 2022)
 Máte krtka v záhrade? Tieto rastliny vás raz a navždy zbavia tohto problému (28. 8. 2022)
 Záhada strácajúcich ponožiek je vyriešená. Práčka ich naozaj žerie (21. 8. 2022)
 Umývačka bude ako nová. Trik, vďaka ktorému bude vaša umývačka žiariť čistotou (14. 8. 2022)
 Šedne vám tmavé prádlo po praní? Zabráňte tomu surovinami zo svojej špajze (14. 8. 2022)
 Jeden grapefruit denne s vami urobí divy. Zlepšíte si imunitu a schudnete (6. 8. 2022)
 Ako sa jednoducho zbaviť otravného hmyzu? (6. 8. 2022)
 Slnečné okuliare sa delia na kategórie, nie všetky sú i na šoférovanie (2. 8. 2022)
 Vitamíny a doplnky stravy na jeseň (27. 7. 2022)
 Radíme: Takto sa najčastejšie prenáša salmonelóza (18. 7. 2022)nasledujúci článok >>
Tento jednoduchý trik od inštalatéra vyčistí upchatý odpad
<< predchádzajúci článok
Toto je ten úplne najhorší druh mäsa. Môže viesť k rozvoju mnohých typov rakoviny