Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. marca 2020

Tour de France zatiaľ nepadli za obeť koronavírusu, uskutočniť by sa mali s reštrikčnými opatreniamiPo futbalových majstrovstvách Európy a olympijských hrách v Tokiu nie je Tour de France zatiaľ tretím významným športovým podujatím nadchádzajúceho leta, ktoré padlo ...Zdieľať
france_cycling_tourdefrance_60279 2add801f51c949c59052154cd8c7047b 676x451 26.3.2020  - Po futbalových majstrovstvách Európy a olympijských hrách v Tokiu nie je Tour de France zatiaľ tretím významným športovým podujatím nadchádzajúceho leta, ktoré padlo za obeť pandémii koronavírusu.

Tour de France by sa mali uskutočniťNajprestížnejšie cyklistické etapové preteky doteraz nečelili hrozbe odloženia či zrušenia. Podľa správ v médiách by sa TdF mohlo v tomto roku uskutočniť aj s určitými reštrikciami.

Ich súčasťou by bolo zrušenie reklamnej karavány či tzv. Tour dedín. Zároveň by bola vylúčená prítomnosť divákov v okolí štartu i cieľa podobne ako na pretekoch Paríž - Nice v polovici marca. Informuje o tom portál orf.at.

Šéf TdF verí v zlepšenie situácie


Šéf Tour de France Christian Prudhomme sa nedávno vyjadril, že len dve svetové vojny by mohli vystaviť pretekom stop.

"Akonáhle sa budú pozastavené aktivity obnovovať, tak aj hlad po pretekoch bude obrovský," vyhlásil Prudhomme, ktorý dúfa, že dovtedy sa zlepší situácia pre celú krajinu.

Aj pre jednotlivé profesionálne tímy vrátane Bory-Hansgrohe so slovenskou hviezdou Petrom Saganom by bolo usporiadanie TdF 2020 extrémne dôležité. Šéf tímu Deceuninck-Quick Step Patrick Lefevere sa obáva, že ak dôjde k zrušeniu Tour, zrúti sa celý "systém".


Zdroj: Webnoviny.sk - Tour de France zatiaľ nepadli za obeť koronavírusu, uskutočniť by sa mali s reštrikčnými opatreniami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlhová už má doma malé krištáľové glóbusy, fanúšikom sa poďakovala za podporu (foto)
<< predchádzajúci článok
Peter Sagan sa stotožnil s odložením olympiády, fanúšikom poslal pozdrav a aj prosbu

Tour de France zatiaľ nepadli za obeť koronavírusu, uskutočniť by sa mali s reštrikčnými opatreniami - diskusné fórum čitateľov