Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

02. augusta 2021

Transrodová vzpieračka Hubbardová pohorela na olympiáde v Tokiu, napriek tomu sa zapísala do histórieKontroverzná novozélandská vzpieračka Laurel Hubbardová nedosiahla na cenný kov v kategórii nad 89 kg na olympijských hrách v ...Zdieľať
tokyo_olympics_weightlifting_50885 7cf9b445d85f4bac8e4a5e2948de474d 1 676x451 2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Kontroverzná novozélandská vzpieračka Laurel Hubbardová nedosiahla na cenný kov v kategórii nad 89 kg na olympijských hrách v Tokiu.

Vypadla z ďalších bojov


V úvode pondelkovej súťaže a svojej olympijskej premiéry zaznamenala hneď tri neúspešné pokusy, keď postupne v trhu sa jej nepodarilo nad hlavu dostať 120 a dvakrát 125 kg, vypadla tak z ďalších bojov.

Online prenos (minúta po minúte)


Štyridsaťtriročná Hubbardová je prvým transsexuálnym športovcom so štartom na olympijských hrách. Do roku 2012 vystupovala ako chlap, no potom sa rozhodla pre zmenu pohlavia. Jej "predchodca" Gavin Hubbard bol dokonca rekordérom Nového Zélandu v kategórii do 105 kg.


Dávka kontroverzie


"Je samozrejmé, že moju účasť na týchto hrách sprevádza aj istá dávka kontroverzie. Chcela by som sa však poďakovať Medzinárodnému olympijskému výboru, pretože si myslím, že jeho predstavitelia potvrdili oddanosť princípom olympizmu. Ukázali, že šport je pre všetkých ľudí. Je inkluzívny. Je prístupný," povedala po pondelkovej súťaži Hubbardová a poďakovala tiež Medzinárodnej federácii vzpierania a japonským organizátorom za prípravu hier počas mimoriadnych okolností pandémie COVID-19.

Zlato v pondelok napokon získala Číňanka Li Wen-wen, ktorá v trhu, nadhode aj dvojboji stanovila nové olympijské rekordy (140 kg + 180 kg, 320 kg).


Zdroj: Webnoviny.sk - Transrodová vzpieračka Hubbardová pohorela na olympiáde v Tokiu, napriek tomu sa zapísala do histórie © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tréner Ševčenko končí na lavičke Ukrajiny. Dokázali sme, že môžeme hrať moderný futbal, tvrdí
<< predchádzajúci článok
Majstrovský Zvolen privíta v úvode novej sezóny nováčika zo Spiša, doma sa predstaví aj Prešov

Transrodová vzpieračka Hubbardová pohorela na olympiáde v Tokiu, napriek tomu sa zapísala do histórie - diskusné fórum čitateľov