Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2021

Trasovacie a karanténne aplikácie sú neefektívne, o ich spustení rozhodnú epidemiológovia a vládaTrasovacie či karanténne aplikácie sú v súčasnej situácii neefektívnym riešením. Myslí si to Národne centrum zdravotníckych informácií ...Zdieľať
gettyimages 1214296241 676x451 22.2.2021  - Trasovacie či karanténne aplikácie sú v súčasnej situácii neefektívnym riešením. Myslí si to Národne centrum zdravotníckych informácií (NCZI).


O potrebe spustenia akejkoľvek trasovacej aplikácie podľa NCZI v prvom rade rozhodujú epidemiológovia, Ústredný krízový štáb a vláda Slovenskej republiky.

 

 

Spustenie aplikácie eRúško zamietli


Ústredný krízový štáb SR na svojom zasadnutí pritom ešte v decembri 2020 zamietol spustenie aplikácie eRúško na základe aktuálneho stavu pandémie a odporúčaní pandemickej komisie.


„Všetky ďalšie aktivity s tým súvisiace sme po tomto rozhodnutí v NCZI zastavili. Treba dodať, že trasovacia aplikácia má podľa odborníkov význam pri pokrytí 60 % obyvateľstva, aktuálny celoeurópsky priemer je len 20 % a tým pádom sa v tejto situácii javí ako neefektívne riešenie,“ uviedol generálny riaditeľ NCZI Peter Bielik.

 

 

Nemajú voľné kapacity


Národné centrum zdravotníckych informácií aktuálne svoje úsilie a zdroje podľa neho vkladá prioritne do zabezpečenia technickej podpory očkovania priorizovaných skupín a objednávania obyvateľov na PCR a antigénové testovanie.

„Nemáme voľné kapacity pre aktivity súvisiace so spustením či prevádzkovaním aplikácií na trasovanie obyvateľov,“ konštatovalo národne centrum s tým, že odporúča záujemcom o poskytovanie služieb súvisiacich s trasovaním obyvateľov obrátiť sa s ponukou priamo na epidemiológov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trasovacie a karanténne aplikácie sú neefektívne, o ich spustení rozhodnú epidemiológovia a vláda © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hrobár zo skupiny sátorovcov sa postavil pred súd. Na krku má krádež, ale aj päť vrážd
<< predchádzajúci článok
Ústavný súd zrušil časť opatrení proti koronavírusu, Babišova vláda ich nedostatočne zdôvodnila

Trasovacie a karanténne aplikácie sú neefektívne, o ich spustení rozhodnú epidemiológovia a vláda - diskusné fórum čitateľov