Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2021

Hrobár zo skupiny sátorovcov sa postavil pred súd. Na krku má krádež, ale aj päť vrážd



Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa v pondelok 22. februára začalo hlavné pojednávanie s



Zdieľať
img_5702 676x451 22.2.2021 (Webnoviny.sk) - Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku sa v pondelok 22. februára začalo hlavné pojednávanie s Lehelom H., známym aj ako „Hrobár“ z gangu sátorovcov. Obžalovaný je stíhaný pre členstvo v zločineckej skupine, päť vrážd a tiež krádež 45,5 milióna vtedajších slovenských korún z roku 2003. V prípade spomenutej krádeže čelí obžalobe aj Ivan K.


Pokiaľ ide o trestné činy vraždy, podľa prokuratúry boli obeťami v dvoch prípadoch takzvané biele kone. V jednom prípade osoba, pri ktorej sa obžalovaný obával vyzradenia účasti na spomenutej krádeži a v dvoch prípadoch išlo o členov skupiny sátorovci, konkrétne o Andora Reisza a o samotného zakladateľa skupiny Ľudovíta (Lajosa) Sátora.

Obete zakopával na pozemku družstva


Lehel H. svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Pred súdom v pondelok neurobil vyhlásenie o vine, ani o nevine. V procese so skupinou vedenou Zsoltom Nagyom, prezývaným „Čonty“, však v minulosti vystupoval ako svedok, pričom sa vyjadril aj k niektorým skutkom, z ktorých je momentálne obžalovaný. V septembri 2018 napríklad na ŠTS vypovedal o tom, ako pomáhal obžalovaným Františkovi Zakálovi a Kristiánovi Kadárovi usmrtiť zakladateľa skupiny Lajosa Sátora.

Časti tela pomleli


Lehel H. vypovedal, že v decembri 2010 Sátora zastrelil na farme v Čótfe on, hoci bolo dohodnuté, že to urobí Kadár. Nahé telo Sátora potom uložili do jamy, ktorú vyhĺbil Lehel H. pomocou bagra. Neskôr z obáv, že by polícia mohla pozostatky Sátora nájsť, telo vykopali a opakovane premiestňovali.

Lehel H. popísal aj vraždu Andora Reisza, ktorého v novembri 2006 zastrelil Sátor v areáli farmy. Telo potom „vytiahli na trojnožku používanú pri zabíjačkách a rozporciovali“. Obžalovaný Kadár podľa svedka zavraždenému odrezal pohlavný úd, pretože mal pomer s jeho ženou. „Hrobár“ povedal, že „mäkké časti tela pomleli a vysypali do Malého Dunaja“. Veľké kosti a iné časti tela chceli najprv spáliť, ale neskôr ich zakopali na poli za areálom farmy.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hrobár zo skupiny sátorovcov sa postavil pred súd. Na krku má krádež, ale aj päť vrážd © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Požiar v Rohožníku poškodil bager aj ťahače, polícia tiež riešila krádež motorky
<< predchádzajúci článok
Trasovacie a karanténne aplikácie sú neefektívne, o ich spustení rozhodnú epidemiológovia a vláda

Hrobár zo skupiny sátorovcov sa postavil pred súd. Na krku má krádež, ale aj päť vrážd - diskusné fórum čitateľov