Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. novembra 2022

Treba čo najskôr zúžiť priestor na zneužívanie paragrafu 363, tvrdí Kolíková. Pre spoločnosť je to dôležitéOpozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) je presvedčená, že je potrebné čo najskôr legislatívne zúžiť priestor na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku. ...Zdieľať
img_3927 2 676x451 24.11.2022 (Webnoviny.sk) - Opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) je presvedčená, že je potrebné čo najskôr legislatívne zúžiť priestor na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku. Ako ďalej uviedla vo vyhlásení, zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez spomenutý paragraf nie je cesta pre Slovensko.


Je zrejmé, že kým číslo 363 žije, tak všetci, ktorí tam vidia cestu na to, aby zvrátili priebeh trestného konania, to prirodzene využijú," skonštatovala Kolíková s tým, že tento inštitút sa podľa nej silne zneužíva. Pri veľkých kauzách, ako je napríklad aj opätovné obvinenie guvernéra Národnej banky Slovenska Petra K. je podľa exministerky spravodlivosti dôležité, aby verejnosť čo najskôr vedela výsledok.

Aby sa vec čo najskôr dostala pred súd a ten rozhodol o vine alebo nevine. Kauzy, ktoré sa týkajú takýchto vrcholných predstaviteľov, aj politických, traumatizujú celú spoločnosť a je dôležité vedieť, či tá osoba je alebo nie je vinná," dodala Kolíková.


Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie policajta alebo prokurátora v prípravnom konaní, ak zistí nezákonný postup.
Zdroj: Webnoviny.sk - Treba čo najskôr zúžiť priestor na zneužívanie paragrafu 363, tvrdí Kolíková. Pre spoločnosť je to dôležité © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Embolo rozhodol duel proti rodnej krajine, jeho tréner si trúfa i na Brazíliu. Kamerun opäť prehral, riskuje antirekord
<< predchádzajúci článok
Lengvarský: Rezort sa dohodol s LOZ na siedmich bodoch memoranda