Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. februára 2020

Truban podal trestné oznámenie na Mazureka za výroky o parazitoch a asociálochVolebný líder koalície Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia Michal Truban v pondelok ...Zdieľať
michal truban 676x451 17.2.2020  - Volebný líder koalície Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia Michal Truban v pondelok podal trestné oznámenie na Milana Mazureka zo strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Dôvodom sú Mazurekove výroky o „parazitoch a asociáloch“, ktoré natočili účastníci mítingov v Krupine a Rimavskej Sobote.


„Nemôžeme nechávať fašistom a takýmto ľuďom voľný priebeh. Aj oni musia dodržiavať zákony. Nemôžu šíriť nenávisť, klamstvá a podnecovať k hanobeniu rasy a rôzneho násilia,“ vyhlásil Truban pred budovou Generálnej prokuratúry SR. Mazurek tiež na videu hovoril o tom, že Truban bol v rómskej osade zháňať protestujúcich za 15 eur. Truban to odmietol.

Milan Mazurek vlani prišiel o mandát poslanca, keď ho Najvyšší súd SR odsúdil za rasistické výroky o Rómoch. V októbri 2019 zaplatil peňažný trest 10-tisíc eur, a tak sa môže znovu uchádzať o kreslo poslanca. Je na poslednom 150. mieste kandidačnej listiny ĽSNS.
 
 Zdroj: Webnoviny.sk - Truban podal trestné oznámenie na Mazureka za výroky o parazitoch a asociáloch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 M. Truban prijal pozvanie I. Matoviča za spoločný stôl (11. 2. 2020)nasledujúci článok >>
Objaví sa nové video z rovnakého zdroja, avizuje Kiska a požiadal hackerov o spoluprácu
<< predchádzajúci článok
Štátny podnik Lesy zmení starostlivosť o prímestské lesy Bratislavy, posilní ich rekreačnú funkciu

Truban podal trestné oznámenie na Mazureka za výroky o parazitoch a asociáloch - diskusné fórum čitateľov