Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

01. júna 2023

Tu Ži na PLNO už ôsmykrát! Multižanrový festival Tužina Gro(o)ve v krásnej prírodeV dňoch 21. - 22. júla 2023 privíta prírodný areál Hatalisko v obci Tužina predstaviteľov slovenskej a českej alternatívnej scény na 8. ročníku multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve 2023.Zdieľať
Tu Ži na PLNO už ôsmykrát! Multižanrový festival Tužina Gro(o)ve v krásnej prírode

Návštevníkom sa na dvoch pódiách predstavia domáci i zahraniční interpreti a hudobné formácie, ako napríklad Berlin Manson, Ty syčáciPetrom Vášom (CZ), Sépie z hor (CZ), Ježíš táhne na Berlín (CZ), Kapre, Vojdi, Srnka, Chór vážskych muzikantov, Ľahká múza, Acid Row (CZ), Felix, Bedña, Zoo And Aquarium​ a iní.

Tretí samostatný stage Elektrocentrála opäť prinesie nonstop maratón elektronickej hudby spojený so  skvelým audio-vizuálnym zážitkom.

Sprievodný program už tradične zahŕňa remeselný a handmade trh Gro(o)ve market. Cestovateľským kinom návštevníkov svojimi cestami prevedú hornonitrianski dobrodruhovia Joži a Pali a na 20-ročnom bicykli Michal Gordiak. V sobotu ráno privítame nový deň rannou jogou a prípadným osviežením na pláži, ktorú pre vás každoročne starostlivo opravujeme a čistíme. Autorskú  tvorbu poézie mladých talentov z Trnavy a jej okolia i neokolia predstaví alternatívna kultúrna komunita SpodNás.

Pre deti máme pripravené Divadlo Trubadúri a ich divadielko O Snehulienke, ale tešiť sa môžu aj na workshop výroby plošných bábok počas sobotňajšieho dňa. Na Hatalisko opäť zavíta Potulná galéria Juraja Čarného s hudobným vystúpením Mateja Táleho. Novinkou bude interaktívna výstava fotografky Vandy Mesiarikovej s názvom Deleted Land.

Genius loci vytvára nádherný prírodný areál obklopený Strážovskými vrchmi a Malou Fatrou. V spojení s programom festivalu Tužina Gro(o)ve a atraktívnou gastrozónou je ideálnym miestom na rozmanité kultúrne zážitky, ale aj oddych pre všetky vekové kategórie. Bezplatné stanovanie v stanovom mestečku poskytuje tiché miesto na poriadny spánok, pričom do centra festivalu nemusíte nachodiť kilometre. Preto neváhajte, navštívte náš web http://tuzinagroove.sk/ a zaobstarajte si vstupenku. Tešíme sa na vás!

Festival organizuje OZ GROOVE z Poluvsia, z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia a koná sa s finančným príspevkom Hudobného fondu.

Foto: Vladimír Štrbík, codnes.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Kapela Le Payaco predstavila nový singel Vtáci
<< predchádzajúci článok
NASA zorganizovala prvé verejné stretnutie o UFO