Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2020

Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áutAmerická firma Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, predáva svoju divíziu vývoja samoriadených áut. Uber tak zoštíhľuje svoje podnikanie po tom, ako sa jeho tržby prepadli ...Zdieľať
uber_autonomous_vehicles_46784 00c161a9637a47179162b3df10230519 676x459 8.12.2020 (Webnoviny.sk) - Americká firma Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, predáva svoju divíziu vývoja samoriadených áut. Uber tak zoštíhľuje svoje podnikanie po tom, ako sa jeho tržby prepadli v dôsledku pandémie koronavírusu.


Spoločnosť Aurora vyvíjajúca samoriadené vozidlá kupuje divíziu Uberu Advanced Technologies Group za akcie. Uber zároveň investuje 400 miliónov dolárov do Aurory a šéf Uberu Dara Khosrowshahi sa stane členom jej predstavenstva.

Po realizácii transakcie bude hodnota Aurory 10 miliárd dolárov a Uber v nej bude vlastniť 26-percentný podiel, uviedol generálny riaditeľ Aurory Chris Urmson. Uber nebude mať ako firma podnikajúca v preprave osôb exkluzívne práva na technológie Aurory, ale obe spoločnosti budú mať "privilegované vzťahy", uviedol Urmson.


Zdroj: Webnoviny.sk - Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus v Bratislave dvíha počty nových nakazených, primátor Vallo vyzval k zodpovednosti
<< predchádzajúci článok
Problémy s prácou na diaľku sú prekážkou na ceste k úspechu pre stredne veľké firmy

Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut - diskusné fórum čitateľov