Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

27. novembra 2021

Účasť hokejistov Číny na olympiáde v Pekingu je stále otázna, IIHF je nerozhodnáPredstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v piatok diskutovali o tom, či umožnia štart reprezentantom Číny na domácich ZOH 2022. Verdikt o tom, či si vo februári pod piatimi kruhmi zahrajú ...Zdieľať
gettyimages 1269698257 676x415 27.11.2021 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v piatok diskutovali o tom, či umožnia štart reprezentantom Číny na domácich ZOH 2022. Verdikt o tom, či si vo februári pod piatimi kruhmi zahrajú Číňania alebo niekto iný, však zatiaľ nepadla. Ďalšie sedenie na túto tému sa uskutoční 6. decembra.

Obavy z frašky


Zástupcovia strešného orgánu svetového ľadového hokeja vyhodnocovali informácie od Čínskej hokejovej asociácie, ktorá IIHF dodala o možných reprezentantoch hostiteľskej krajiny na olympijskom turnaji. Väčšinou ide o hráčov narodených v Severnej Amerike, ktorí pôsobia v čínskom klube nadnárodnej KHL Červená hviezda Kchun-lun.

Číňania by sa na ZOH 2022 mali predstaviť v základnej A-skupine a ich súpermi by mali byť Kanaďania, Američania a Nemci. Keďže ide o náročných súperov, opodstatnene vznikli obavy, aby vystúpenie domácich nebolo fraškou. Čínsky klub aktuálne nepôsobí vo vlasti, po vypuknutí pandémie koronavírusu našiel prechodný domov na moskovskom predmestí. Otázne tak je, koľkí z hráčov tímu KHL budú môcť reprezentovať Čínu, keďže organizácia aktuálne nesídli v tejto krajine a ani nehrá miestnu súťaž.

Výkony uspokojili predstaviteľov medzinárodného hokeja


Zverencov trénera Ivana Zanattu sledovali v KHL zástupcovia IIHF v dvoch novembrových dueloch, aby zhodnotili úroveň pripravenosti tímu na olympijský turnaj. V oboch prípadoch síce prehrali, no ich výkony upokojili predstaviteľov medzinárodného hokeja.

Aktuálne sa však zaoberajú tým, či štart hráčov z Kchun-lunu vo farbách čínskej reprezentácie bude možné po administratívnej stránke.


Zdroj: Webnoviny.sk - Účasť hokejistov Číny na olympiáde v Pekingu je stále otázna, IIHF je nerozhodná © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrovský slalom v Killingtone zrušili pre silný vietor, Petra Vlhová bola priebežne druhá
<< predchádzajúci článok
LeBron James dostal v krátkej dobe ďalší trest, predviedol nechutné gesto (video)

Účasť hokejistov Číny na olympiáde v Pekingu je stále otázna, IIHF je nerozhodná - diskusné fórum čitateľov